Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Искусете го тропскиот хотел Fundu Lagoon (фото)

Време: 15:23

Датум: March 7, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

„Fundu Lagoon“ е мал, но сепак луксузен бутик хотел, сместен во оддалечениот дел на Занзибар, на островот Пемба…

Ова идилично одморалиште е достапно само со возење на брод, а опкружено е со прекрасни плажи од едната и со бујна вегетација од другата страна. Сепак, нема да се почувствувате како на пуст остров, бидејќи персоналот на овој хотел секогаш ќе биде покрај вас, за да се погрижи за секоја ваша потреба. Што се однесува до сместувањето, пространите и дискретни соби со интересни покриви ќе направат веднаш да се почувствувате како дома.

Каде и да се наоѓате во овој хотел, ќе бидете блиску до плажите и чудата на Индискиот океан. Она што „Fundu Lagoon“ бутик хотелот го прави толку посебен е фактот дека во негова близина се сместени најдобрите места за нуркање во целиот свет. Овој резорт има сјајни услуги за сите активности на вода кои ќе ви бидат достапни. На копното имате сосема доволно занимации како: можност за посета на локалното село или истражување на прашумата, како и античкиот град на островот, Џамбангомеа.

Без оглед дали сакате да се опуштите и уживате во тропското рајско опкружување, или сакате да ги откриете чудата на океанот, „Fundu Lagoon“ бутик хотелот е идеално место кое ги користи сите погодности кои му ги нуди неговата живописна и интимна локација.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Со локација на прекрасниот, сончев и живописен Маурициус, овој резорт со пет ѕвезди е навистина магично место… Опкружен со тропски градини тој е совршен за…

 • Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  На шпанскиот остров Мајорка се наоѓа овој луксузен и раскошен хотел со 5 ѕвезди кој досега е нешто невидено, па дури и за овој регион.…

 • Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Вилата се наоѓа на идиличниот остров Парадајз на Бахамите и овој имот е веројатно сон на секого од вас… Раскошниот имот се простира на две…

 • Грандиозна вила на обала (фото)

  Грандиозна вила на обала (фото)

  Над „Buzzards“ заливот се наоѓа оваа сјајна вила, која ја дизајнираше Роберт А. М. Стерн во 2007 година и која совршено ги користи сите нејзини…

 • Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Сместен во бајковитото село Вин Ху во Виетнам, „Amanoi Resort“ ги спојува совршените виетнамски плажи со ненадминливиот луксуз… Овој простор во Виетнам ќе ви прикаже неверојатни пејсажи,…

 • Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Ова е вила која е достојна за некоја филмска ѕвезда. А зошто, ќе дознаете кога ќе ги погледнете сите фотографи од оваа куќа која постави…

 • Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Приватниот остров Azura Quilalea во својот фокус го има мирот и релаксацијата и претставува тропски рај кој долго време не бил населен. Сега тој на своите…

 • Дефиниција за стилот и луксузот – Buckland Manor (фото)

  Дефиниција за стилот и луксузот – Buckland Manor (фото)

  Сместена на имот од 10 хектари со прекрасно уредени градини, оваа вила која потекнува од тринаесетиот век, претставува вистинска дефиниција за луксузот и стилот… Во…

 • Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Како дел од префинетиот „Sofitel“ ланец на луксузни хотели „Sofitel Kairo El Gezirah“ е еден од најпрестижните египетски хотели… Сместен на островот на реката Нил,…

 • Најскапиот стан во Њујорк (фото)

  Најскапиот стан во Њујорк (фото)

  За 500.000 долари месечно, ова е дефинитивно најскапиот стан за изнајмување во Њујорк… Нормално, постои некој кој e подготвен да плати половина милион за изнајмување на…