Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Необичниот луксуз во хотелот Courthouse Shoredich (фото)

Време: 14:52

Датум: March 5, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

%d1%88%d0%be1

Со локација во Шоредич, историскиот дел на Лондон, „Courthouse Hotel Shoredich“ некогаш бил дом на озогласените криминалци како што се браќата Креј, а сместен е во школката на некогашниот суд „Old Street Magistrates“, кој е прекрасно трансформиран во еден од најуникатните лондонски бутик хотели.

Па да, доколку го посетите овој хотел, ноќта ќе ја поминете токму во некогашните ќелии на овој суд, а својот префинет пијалок во коктелскиот бар ќе го испиете на местото каде Рони и Реџи Креј го имале своето прво криминално сослушување во 1965 година.

По екстензивниот процес на реновирање, овој хотел сега нуди 128 прекрасни соби со модерни погодности и импресивни мали детали. Како дел од еден од најдобрите делови на Лондон, овој луксен бутик хотел ви нуди Wi-Fi, TV и неверојатен поглед на лондонската панорама меѓу останатото.

Ако сакате целосно да истражите се што ви се нуди, тогаш задолжително резервирајте го апартманот „Shoreditch Sky Terrace“, кој е всушност едноставна резиденција со приватен бар, мини кино и врвен панорамски поглед.

Исто така, дел од овој хотел е и вистинското кино со 196 седишта, базенот со загреана вода, кугланата со две траки и холистичкиот спа центар. Не звучи лошо зарем не?

%d1%88%d0%be2

%d1%88%d0%be3

%d1%88%d0%be4

%d1%88%d0%be5

%d1%88%d0%be6

%d1%88%d0%be7

%d1%88%d0%be8

%d1%88%d0%be9

%d1%88%d0%be10

%d1%88%d0%be11

%d1%88%d0%be12

%d1%88%d0%be13

%d1%88%d0%be14

%d1%88%d0%be15

%d1%88%d0%be16

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Со локација на прекрасниот, сончев и живописен Маурициус, овој резорт со пет ѕвезди е навистина магично место… Опкружен со тропски градини тој е совршен за…

 • Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  На шпанскиот остров Мајорка се наоѓа овој луксузен и раскошен хотел со 5 ѕвезди кој досега е нешто невидено, па дури и за овој регион.…

 • Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Вилата се наоѓа на идиличниот остров Парадајз на Бахамите и овој имот е веројатно сон на секого од вас… Раскошниот имот се простира на две…

 • Грандиозна вила на обала (фото)

  Грандиозна вила на обала (фото)

  Над „Buzzards“ заливот се наоѓа оваа сјајна вила, која ја дизајнираше Роберт А. М. Стерн во 2007 година и која совршено ги користи сите нејзини…

 • Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Сместен во бајковитото село Вин Ху во Виетнам, „Amanoi Resort“ ги спојува совршените виетнамски плажи со ненадминливиот луксуз… Овој простор во Виетнам ќе ви прикаже неверојатни пејсажи,…

 • Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Ова е вила која е достојна за некоја филмска ѕвезда. А зошто, ќе дознаете кога ќе ги погледнете сите фотографи од оваа куќа која постави…

 • Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Приватниот остров Azura Quilalea во својот фокус го има мирот и релаксацијата и претставува тропски рај кој долго време не бил населен. Сега тој на своите…

 • Дефиниција за стилот и луксузот – Buckland Manor (фото)

  Дефиниција за стилот и луксузот – Buckland Manor (фото)

  Сместена на имот од 10 хектари со прекрасно уредени градини, оваа вила која потекнува од тринаесетиот век, претставува вистинска дефиниција за луксузот и стилот… Во…

 • Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Како дел од префинетиот „Sofitel“ ланец на луксузни хотели „Sofitel Kairo El Gezirah“ е еден од најпрестижните египетски хотели… Сместен на островот на реката Нил,…

 • Искусете го тропскиот хотел Fundu Lagoon (фото)

  Искусете го тропскиот хотел Fundu Lagoon (фото)

  „Fundu Lagoon“ е мал, но сепак луксузен бутик хотел, сместен во оддалечениот дел на Занзибар, на островот Пемба… Ова идилично одморалиште е достапно само со…