Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Нешто навистина посебно – вилата Cerulean (фото)

Време: 15:09

Датум: March 1, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Вилата Cerulean е веројатно една од најлуксузните и ексклузивни резиденции на крајбрежниот дел од Карибите…

Сместена на затскриена, приватна плажа, меѓу префинето уредени градини, оваа вила претставува идеално место за бегство од се што е негативно, барем на неколку дена.

Декорот на оваа вила е дело на реномираниот дизајнер за ентериер од Њујорк, Скот Салватор, па така таа ги крши сите  правила и ги поместува границите, импресионирајќи ги своите гости со безвременската елеганција и неверојатната атмосфера. Со визуелно пријатни и задоволувачки текстури и луксузни материјали.

Со два ката и девет спални соби, оваа вила има кинг кревети, бањи во секоја спална соба, hi-tech HD TV сетови, сефови, климатизација и неколку тераси на кои можете да уживате во прекрасните погледи кон околината. Исто така оваа вила има и Wi-Fi интернет, целосно опремена гурманска кујна, бар, медиа соба, музичка библиотека и игротека, ако случајно ви е досадно.

Спа центарот и целосно опремената теретана се пријатен бонус, идеални за активните луѓе. Уживајте во фотографиите…

цу2

цу3

цу4

цу5

цу6

цу7

цу8

цу9

цу10

цу11

цу12

цу13

цу14

цу15

цу16

цу17

цу18

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Со локација на прекрасниот, сончев и живописен Маурициус, овој резорт со пет ѕвезди е навистина магично место… Опкружен со тропски градини тој е совршен за…

 • Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  На шпанскиот остров Мајорка се наоѓа овој луксузен и раскошен хотел со 5 ѕвезди кој досега е нешто невидено, па дури и за овој регион.…

 • Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Вилата се наоѓа на идиличниот остров Парадајз на Бахамите и овој имот е веројатно сон на секого од вас… Раскошниот имот се простира на две…

 • Грандиозна вила на обала (фото)

  Грандиозна вила на обала (фото)

  Над „Buzzards“ заливот се наоѓа оваа сјајна вила, која ја дизајнираше Роберт А. М. Стерн во 2007 година и која совршено ги користи сите нејзини…

 • Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Сместен во бајковитото село Вин Ху во Виетнам, „Amanoi Resort“ ги спојува совршените виетнамски плажи со ненадминливиот луксуз… Овој простор во Виетнам ќе ви прикаже неверојатни пејсажи,…

 • Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Ова е вила која е достојна за некоја филмска ѕвезда. А зошто, ќе дознаете кога ќе ги погледнете сите фотографи од оваа куќа која постави…

 • Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Приватниот остров Azura Quilalea во својот фокус го има мирот и релаксацијата и претставува тропски рај кој долго време не бил населен. Сега тој на своите…

 • Дефиниција за стилот и луксузот – Buckland Manor (фото)

  Дефиниција за стилот и луксузот – Buckland Manor (фото)

  Сместена на имот од 10 хектари со прекрасно уредени градини, оваа вила која потекнува од тринаесетиот век, претставува вистинска дефиниција за луксузот и стилот… Во…

 • Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Како дел од префинетиот „Sofitel“ ланец на луксузни хотели „Sofitel Kairo El Gezirah“ е еден од најпрестижните египетски хотели… Сместен на островот на реката Нил,…

 • Искусете го тропскиот хотел Fundu Lagoon (фото)

  Искусете го тропскиот хотел Fundu Lagoon (фото)

  „Fundu Lagoon“ е мал, но сепак луксузен бутик хотел, сместен во оддалечениот дел на Занзибар, на островот Пемба… Ова идилично одморалиште е достапно само со…