Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Сите луксузни задоволства на дланка – Venetian Macao Hotel (фото)

Време: 10:40

Датум: March 3, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

vene1

Хотелот Venetian Macao не може да биде сместен во постоечката класа на луксузот, бидејќи тој сам по себе претставува некоја сосема друга лига…

Ве советуваме да отпатувате таму и да го доживеете овој луксуз. Сместен на брегот на Котаи, овој хотел ќе ве маѓепса со сите свои можности, како импресивната големина и неверојатниот дизајн.

Гостите во хотелот ќе уживаат во можеби најдоброто сместување кое во моментов се нуди во светот, во беспрекорната услуга, дизајнерските бутици, беспрекорната забава и неверојатно комфорното сместување.

Во склоп на овој хотел се наоѓаат 3.000 прекрасно дизајнирани апартмани, кои се поделени во четири категории Royale, Bella, Rialto и Paiza, при што секоја категорија импресионира со огромни кревети, висока модерна технологија, тв сетови, луксузна бања и спектакуларен поглед.

Други импресивни погодности кои ги нуди овој хотел се возењето со гондола, фитнес центарот, велнес центарот од светска класа, терени за мини голф, детската зона и дури, верувале или не, дваесетте ресторани. Веруваме дека ќе пронајдете нешто што ќе ви се допаѓа…

vene2

vene3

vene4

vene5

vene6

vene8

vene9

vene7

vene10

vene11

vene12

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Со локација на прекрасниот, сончев и живописен Маурициус, овој резорт со пет ѕвезди е навистина магично место… Опкружен со тропски градини тој е совршен за…

 • Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  На шпанскиот остров Мајорка се наоѓа овој луксузен и раскошен хотел со 5 ѕвезди кој досега е нешто невидено, па дури и за овој регион.…

 • Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Вилата се наоѓа на идиличниот остров Парадајз на Бахамите и овој имот е веројатно сон на секого од вас… Раскошниот имот се простира на две…

 • Грандиозна вила на обала (фото)

  Грандиозна вила на обала (фото)

  Над „Buzzards“ заливот се наоѓа оваа сјајна вила, која ја дизајнираше Роберт А. М. Стерн во 2007 година и која совршено ги користи сите нејзини…

 • Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Сместен во бајковитото село Вин Ху во Виетнам, „Amanoi Resort“ ги спојува совршените виетнамски плажи со ненадминливиот луксуз… Овој простор во Виетнам ќе ви прикаже неверојатни пејсажи,…

 • Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Ова е вила која е достојна за некоја филмска ѕвезда. А зошто, ќе дознаете кога ќе ги погледнете сите фотографи од оваа куќа која постави…

 • Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Приватниот остров Azura Quilalea во својот фокус го има мирот и релаксацијата и претставува тропски рај кој долго време не бил населен. Сега тој на своите…

 • Дефиниција за стилот и луксузот – Buckland Manor (фото)

  Дефиниција за стилот и луксузот – Buckland Manor (фото)

  Сместена на имот од 10 хектари со прекрасно уредени градини, оваа вила која потекнува од тринаесетиот век, претставува вистинска дефиниција за луксузот и стилот… Во…

 • Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Како дел од префинетиот „Sofitel“ ланец на луксузни хотели „Sofitel Kairo El Gezirah“ е еден од најпрестижните египетски хотели… Сместен на островот на реката Нил,…

 • Искусете го тропскиот хотел Fundu Lagoon (фото)

  Искусете го тропскиот хотел Fundu Lagoon (фото)

  „Fundu Lagoon“ е мал, но сепак луксузен бутик хотел, сместен во оддалечениот дел на Занзибар, на островот Пемба… Ова идилично одморалиште е достапно само со…