Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 540.00 -1.82%    ALK 7,350.00 -0.51%    BESK 10,300.00 0%    CEVI 912.00 0%    FERS 57,750.00 -2.94%    GRNT 801.00 -2.95%    KJUBI 1,400.00 -2.78%    KMB 2,700.00 0%    LOTO 600.00 0%    MPT 26,900.00 -0.37%    MTUR 4,224.00 3%    OHB 4,851.54 -0.17%    REPL 54,800.00 0.37%    RMDEN11 96.00 -0.62%    RMDEN13 96.40 1.47%    RMDEN15 95.00 0.05%    STBP 600.00 -0.17%    TETE 1,938.00 4.76%    TNB 13,500.00 -0.01%    TTK 816.00 0.38%    UNI 1,905.00 0%    ZPKO 2,600.00 -2%    

Дневен хороскоп 14.11.2017

Време: 09:42

Датум: ноември 14, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денот не е поволен за соработка со Рак или женски деловен партнер, без оглед кој пол сте вие. Можни се бројни недоразбирања. Ќе чувствате мала доза на вознемиреност кон партнерот, решете го тоа.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Прилично сте опуштени денес и немате многу обврски. Во главата ќе ви се јават интересни идеи кои ќе ве донесат до некоја заработка плус. Во љубовта вашите емоции и желби воопшто не се усогласени.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Имате многу енергија но немате доволно прилики да го покажете тоа. Доколку сте во брак ќе имате некои недоразбирања кои брзо ќе ги решите и всушност само ќе ја зацврстат вашата љубовна состојба.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Сакате многу да трошите, а тоа овој ден нема да биде баш поволно за вас. Во љубовта имате впечаток дека партнерот го мачат некои нешта но не сака да разговара за тоа со вас.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Вашиот шарм не функционира секогаш кога станува збор за работата. Овој пат подобро е да се потпрете на искуството. Во љубовта ве очекува интересна комуникација со една харизматична личност.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Нема да ве следат среќни околности кога станува збор за работата. Нема знаци за било какви проблеми на емотивен план. Ако сте слободни, во блиска иднина ќе запознаете некој.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе морате малку посериозно да се позанимавате со вашата работа. Некои обврски ги туркате под тепихот, а тоа воопшто не е поволно. Во љубовта ќе имате мали проблеми, партнерот постојано ќе ви префрла за некои нешта.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денот не е поволен за соработка со Вага. Најдобро би било денес да не очекувате премногу помош од неа. Во љубовта слободните ќе стапат во контакт со лице од странство.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Пред вас е важен работен ден, можено е да начуете некои вести за унапредување. Добро се согласувате со саканото лице, се наоѓате во вистинска љубовна идила.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ви делува дека деловниот партнер не бил сосема искрен во врска со неколку важни ставки. Би било добро да поразговарате. Во љубовта ќе се појават мали проблеми меѓу вас и партнерот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ве очекува поволен ден во кој можете да развиете стратегија како да ја зголемите заработката. Доколку сте имале некои сомнежи во врска со саканото лице, ќе сфатите дека сте погрешиле.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ве очекуваат некои среќни околности или убави вести кога станува збор за работата. Ќе бидете многу задоволни. Во љубовта нема да имате никакви проблеми, се ќе биде идилично.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 21.11.2017

  Дневен хороскоп 21.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Финансиски сте стабилни и добро се чувствувате поради тоа. Генерално немате поголеми пречки на работа. Во љубовта можно е наскоро…

 • Дневен хороскоп 20.11.2017

  Дневен хороскоп 20.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Задоволни сте со она што досега сте го постигнале на деловен план. Горди сте на себе и својата работа. Можно…

 • Викенд хороскоп 18-19.11.2017

  Викенд хороскоп 18-19.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува прилика да дојдете до подобра заработка. Можни се награди и бонуси за добро обавената работа. Во љубовта можно…

 • Дневен хороскоп 17.11.2017

  Дневен хороскоп 17.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку се занимавате со некоја работа поврзана за недвижнини, ве очекува многу поволен ден за заработка. Многу сте среќни и…

 • Дневен хороскоп 16.11.2017

  Дневен хороскоп 16.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да имате некои мали компликации поврзани со документи. Поведете сметка за тоа. Во љубовта ќе бидете нервозни и…

 • Дневен хороскоп 15.11.2017

  Дневен хороскоп 15.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да успеете да решите некои недоразбирања кои сте ги имале на деловен план. Во љубовта пред вас е…

 • Дневен хороскоп 13.11.2017

  Дневен хороскоп 13.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби премногу ги слушате советите на другите луѓе, а премалку се потпирате на својата интуиција и претчувство. Во љубовта пред…

 • Викенд хороскоп 11-12.11.2017

  Викенд хороскоп 11-12.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате решение на некој проблем кој ве мачел долго време наназад. Ќе почувствувате големо олеснување. Ве очекува многу…

 • Дневен хороскоп 10.11.2017

  Дневен хороскоп 10.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Пред вас се нови деловни предизвици во кои можете да покажете колку всушност сте вредни и посветени. Во љубовта нема…

 • Дневен хороскоп 09.11.2017

  Дневен хороскоп 09.11.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Ви се дава шанса за напредување. Со оглед на тоа дека сте исклучително емотивни и дека длабоко го преживувате тоа…