Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,707.16 0.11%    BESK 9,518.00 -4.73%    FERS 56,000.00 0%    GRNT 830.00 0%    KMB 3,080.48 -1.77%    MPT 28,856.12 -0.18%    PPIV 37,500.00 0%    RMDEN13 96.00 0%    RMDEN16 94.50 0%    SBT 2,080.00 2.97%    STBP 600.00 0%    STIL 149.79 -2.73%    TEL 284.57 0.55%    TIKV 153.00 0%    TTK 973.78 2.5%    UNI 1,999.20 -0.04%    VITA 7,562.00 7.08%    

Луксузна вила со висок степен на префинетост (фото)

Време: 15:51

Датум: септември 13, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Сместена на имот од еден хектар, оваа модерна вила е осмислена со чувство на едноставност во комбинација со висок степен на префинетост.

Вилата има поглед кон пошумените предели во околината од дневната и спалните соби, а се наоѓа во Јужна Африка. Ентериерот е блескаво осветлен со природна светлина и елементите за осветлување со што се креира динамична атмосфера во текот на денот и ноќта.

Водата во овој дизајн е претставена како средство за релаксација. Големиот воден простор се наоѓа на самиот влез на вилата. Големиот базен во градината визуелно е зголемен со подземното домашно кино: стаклен панел кој е претставен на едниот ѕид и дава назнаки за водата од базенот и движењето на лицето кое плива.

Неуралните елементи како дрвото, бродскиот под и пределите со цигла, бетон и камен, се нагласени со стаклени инсерти кои создаваат прекрасна комбинација и на оваа вила и даваат прекрасен изглед.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Грандиозна вила во Нешвил (фото)

  Грандиозна вила во Нешвил (фото)

  Оваа вила во медитерански стил која се наоѓа во Нешвил во моментов е ставена на продажба… Оваа вила која е изградена во 2008 година, има…

 • Поради оваа вила ќе се заљубите во Рим (фото)

  Поради оваа вила ќе се заљубите во Рим (фото)

  Кога прв пат го здогледавме овој неверојатен имот, некако веднаш ни падна на ум филмот The Italian Job… Не сакаме сега да расправаме за верзиите…

 • Вилата IL Siciliano – пример за екстравагантност (фото)

  Вилата IL Siciliano – пример за екстравагантност (фото)

  Со своите девет спални соби со неверојатен поглед на море, вилата IL Siciliano е многу моќна и елегантна… Ова е инспиративно место за бегство од…

 • Незаборавно уживање на островот Ламу (фото)

  Незаборавно уживање на островот Ламу (фото)

  „Red Pepper House“ е место каде што елеганцијата и стилот на колонијалната ера се спојуваат со шармантното наследство на Свахили културата… Сместено е на живописниот…

 • Прекрасниот Oberoi Gurgaon хотел во Индија (фото)

  Прекрасниот Oberoi Gurgaon хотел во Индија (фото)

  Со локација во северна Индија, на 20 милји од Њу Делхи, Гургаон е брзо растечки град, совршен за отворање на луксузен хотел… „Oberoi Gurgaon“ хотелот,…

 • Грандиозна вила во Тел Авив (фото)

  Грандиозна вила во Тел Авив (фото)

  Со локација на западниот брег на Израел, односно во Тел Авив, се наоѓа најексклузивното подрачје на оваа земја, како и реномираниот деловен и технолошки центар……

 • Гламур во Париз – Луксузниот St. James Hotel (фото)

  Гламур во Париз – Луксузниот St. James Hotel (фото)

  „St. James Hotel“ е еден од најубавите хотели во француската престолнина… Овој луксузен хотел е единствен во стил на замок кој се наоѓа во Париз…

 • Фантастичниот имот Doe Run (фото)

  Фантастичниот имот Doe Run (фото)

  Ова е нешто најблиску до домот од соништата за многумина, фантастичниот „Doe Run“ имот, кој го дизајнираше студиото „Nuno RP Cruz“. Овој луксузен имот претставува…

 • Префинетиот Imperial Hotel во Виена (фото)

  Префинетиот Imperial Hotel во Виена (фото)

  Постојат неколку места во светот каде можете да се чувствувате како дел од кралското семејство – „Imperial Hotel“ во Виена е едно од тие места……

 • Неверојатно луксузен ентериер на Мајорка (фото)

  Неверојатно луксузен ентериер на Мајорка (фото)

  Со локација на прекрасниот остров Мајорка, во западниот дел од Медитеранот, се наоѓа прекрасниот имот наречен Villa Kameleon… Дел од ексклузивното подрачје Сон Вида, имотот…