Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,801.99 -1.64%    BESK 10,275.00 -3%    GRNT 810.00 -0.06%    KMB 3,389.73 -0.22%    MERM 800.00 -20%    MPT 29,500.63 0%    OKTA 3,620.00 0.56%    RMDEN16 94.90 0.11%    RZUS 139.00 3.73%    SBT 2,041.00 -2.86%    STB 940.85 0.03%    STIL 139.03 -4.1%    TETE 2,286.67 2.27%    TKVS 3,110.00 2.98%    TNB 13,581.59 -0.42%    TPLF 1,649.90 1.35%    TTK 947.00 -2.97%    UNI 2,050.00 0%    

Неверојатно искуство – Nayara Hotel Spa & Gardens (фото)

Време: 15:32

Датум: август 11, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Активниот вулкан Аренал во Костарика можеби звучи опасно, но вистината е сосема поинаква…

Костарика е нешто слично како тропско игралиште, поради кое ќе се заљубите во оваа земја. Посетителите ќе бидат изненадени од бучните водопади и длабоките пештери кои мамат да ги откриете… А на крајот од денот кога ќе ви биде потребен одмор, ве советуваме да го посетите Nayara Hotel Spa & Gardens.

Сокриен длабоко во Аренал Вулкано националниот парк, каде природата ве дочекува со своите неверојатни погледи и неверојатно опкружување, ова одморалиште е нешто сосема поинакво. Диво и слободно, без никакви ограничувања кои би ги поставил човекот, подрачјето во кое е сместен хотелот, не потсетува на времето кога луѓето ја почитуваа околината и и се восхитуваа.

Изградбата на ова одморалиште е направена со употреба на локални материјали. Посетителите на овој луксен хотел и спа центар ќе бидат изненадени од луксузниот и прекрасен декор кој ќе ги пречека. Дали тропската градина, џакузи кадата, приватната градина и целосно имплементирата модерна и дигитална технологија ви звучат добро?

Кога ќе пристигнете во ова одморалиште најтешко ќе ви биде да одлучите дали да останете внатре или да лутате во неговата околина. Ако сакате авантури, овде можете да искусите бројни активности, како рафтинг, јавање, zip-lining и бројни други активности. Можете да го посетите и локалниот гејзер и термалниот извор, или пак да се прошетате во шумата… се до вулканот.

Ова одморалиште поседува три ресторани со најразлични специјалитети, спа центар за феноменален третман, базен со бар кој ќе ви понуди освежување и сместување во уникатните соби како вистински крал.

Уживајте во фотографиите…

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Берово – од анонимно градче до туристички адут на Балканот(фото)

  Берово – од анонимно градче до туристички адут на Балканот(фото)

  Сместено во источниот дел на Македонија, во Малешевската котлина, со површина од 595 км., гордо се издига малото градче Берово. Навидум, тоа со ништо не…

 • Тасманиска вила од соништата (фото)

  Тасманиска вила од соништата (фото)

  Ако некогаш сте сонувале за живот на некоја егзотична дестинација, вилата која денес ви ја претставуваме, се наоѓа во Тасманија и може да биде вашиот…

 • Живот со 5 ѕвездички (фото)

  Живот со 5 ѕвездички (фото)

  Овој приватен дом во Атертон ви нуди можност за уживање со пет ѕвездички… Иако можеби делува неверојатно, вилата со овој квалитет е ставена на продажба…

 • Telluride – Луксузен имот во Колорадо (фото)

  Telluride – Луксузен имот во Колорадо (фото)

  Доколку сте во потрага по куќа на планина, со филмска и музичка историја за себе, тогаш домот на Кејт Карадин, добитник на Оскар, е вистинската…

 • Футуристичка вила во Шпанија (фото+видео)

  Футуристичка вила во Шпанија (фото+видео)

  Архитектите од Мадрид, Гил и Бартоломе, креираа дом со поглед на Медитеранот, кој е навистина уникатен… Нивниот проект е наречен „House on the Cliff“. Станува…

 • Луксузната вила Carassonia (фото)

  Луксузната вила Carassonia (фото)

  Вилата „Carassonia“ се наоѓа во срцето на Јоханесбург, Јужна Африка… Поставена на врвот на косиот терен, таа се издига во своето опкружување, со што погледот од…

 • Ѕирнете во луксузниот QT Sydney Hotel (фото)

  Ѕирнете во луксузниот QT Sydney Hotel (фото)

  Посетете го екстралуксузниот хотел „QT Sydney“ во Сиднеј кој пријатно ќе ве смести во своите 200 соби и апартмани. За дизајнот на хотелот беше искористена…

 • Незаборавно луксузно искуство во срцето на Амстердам (фото)

  Незаборавно луксузно искуство во срцето на Амстердам (фото)

  Сместен во самото срце на плоштадот Дам, прекрасниот TwentySeven Hotel Amsterdam ги дочекува гостите од целиот свет, како засолниште исполнето со вонвременска елеганција. Овој уникатен…

 • Фабрика претворена во луксузен дом (фото)

  Фабрика претворена во луксузен дом (фото)

  Поткровјето, кое овој пат ви го претставуваме, го дизајнираше и имплементираше берлинското студио „BerlinRodeo“… Овој проект претставува трансформација на фабрика за плетива во луксузна и…

 • Gritti Palace Hotel – Луксузот во Венеција (фото)

  Gritti Palace Hotel – Луксузот во Венеција (фото)

  Доколку сакате да се чувствувате како член на кралското семејство во прекрасната Венеција, „Gritti Palace Hotel“ е вистинското место за вас… Ова е место каде…