Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 5,500.64 0.01%    KMB 2,501.49 0.01%    MPT 27,749.25 2.77%    OHB 4,500.00 -2.16%    OKTA 2,600.00 -1.89%    RMDEN14 95.00 0%    SBT 1,300.00 0%    SPAZP 3,500.00 0%    STB 900.00 0%    TNB 10,000.00 0%    

Ararat Park Hyatt – Импозантен хотел во Москва (фото)

Време: 15:53

Датум: април 20, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Лоциран во самиот центар на Москва, импозантниот хотел Ararat Park Hyatt Moscow е луксузен дом за сите светски патници кои ќе се најдат во престолнината на Русија.

На само неколку стотина метри одалеченост од Кремљ и легендарниот Црвен плоштад, овој фантастичен хотел нуди микс од непогрешливо добар стил и безброј можности за уживање. Ова е место наменето за сите оние кои не признаваат ординарни искуства и безличност.

Сместувањето во овој хотел ќе ве наведе да помислите дека се наоѓате во сценографијата на некој филм. Погледот на Бољшој театарот од прекрасните соби на овој хотел, навистина ќе ве остави без текст. Овде се е подредено со чист хедонизам, од бањите па до подното греење. Доколку тоа не ви е доволно, секогаш постои опција да го изберете двокатниот ултра луксузен пентхаус кој се наоѓа на врвот од хотелот нудејќи уште поспектакуларен поглед на Кремљ.

Овде се е фантастично. Еднаш кога ќе ги вкусите врвните специјалитети кои ги има хотелскиот Park ресторан, Cafe Ararat или минималистичкиот суши бар, ќе посакате повторно да се вратите.

Иако овој хотел нуди извонредна услуга, толку добра што веројатно нема да посакате да го напуштите, магичната култура на Русија и спомениците, ќе ве натераат на долги прошетки и обиколка на градот. Кога ќе се вратите ќе бидете препородени благодарени на спектакуларниот SPA центар кој го поседува хотелот, а тоа е завршеток на денот за кој сте мечтаеле.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Costa Careyes – Идилична тропска бајка (фото)

  Costa Careyes – Идилична тропска бајка (фото)

  Прекрасната Costalegre во Мексико можеби не е толку популарна како другите туристички дестинации, но е секако подеднакво привлечна. Овде се наоѓа совршената мешавина од прекрасни…

 • Ексклузивно калифорниско одморалиште (фото)

  Ексклузивно калифорниско одморалиште (фото)

  Гордо сместено на локација каде кањоните се спојуваат со Тихиот океан, во близина на крајбрежниот автопат, се наоѓа шармантното одморалиште Ranch At Laguna Beach кое…

 • Импозантна вила во Канада (фото)

  Импозантна вила во Канада (фото)

  Ова е еден од најголемите и најлуксузните имоти во Канада, тој всушност е ставен на продажба и може да биде ваш за 14,9 милиони долари……

 • Прекрасната Vila Sorriso (фото)

  Прекрасната Vila Sorriso (фото)

  Во текот на 2014 година овој имот, кој инаку се наречен „Vila Sorriso“, беше ставен на продажба по цена од 35 милиони долари но никој…

 • Канадска вила за модерни благородници (фото)

  Канадска вила за модерни благородници (фото)

  Кога имате многу пари, знаете дека можете да си купите или изградите куќа од соништата… Оваа вила за модерни благородници се наоѓа во Канада и…

 • Волшебна оаза во срцето на Картагена (фото)

  Волшебна оаза во срцето на Картагена (фото)

  Фантастичниот хотел „Tcherassi+SPA“ е лоциран во срцето на стариот град Картагена во Колумбија. На само неколку чекори од плажата, овој хотел го заведува секој со…

 • Луксузно засолниште со неверојатна цена (фото)

  Луксузно засолниште со неверојатна цена (фото)

  Изградена во 2000 година, оваа неверојатна вила се наоѓа на ултра приватен полуостров, покрај шармантната лагуна наречена Џорџика Понд… Овој луксузен имот го носи името…

 • Грандиозна вила на обала (фото)

  Грандиозна вила на обала (фото)

  Над „Buzzards“ заливот се наоѓа оваа сјајна вила, која ја дизајнираше Роберт А. М. Стерн во 2007 година и која совршено ги користи сите нејзини…

 • Неприкосновено луксузниот пентхаус во Мајами (фото)

  Неприкосновено луксузниот пентхаус во Мајами (фото)

  Њујоршкото студио Smiros & Smiros Architects соработуваа се еден клиент четири пати, пред да ја добијат приликата да го дизајнираат неговиот стан во Мајами… На…

 • Најлуксузното дијамантско велигденско јајце (фото)

  Најлуксузното дијамантско велигденско јајце (фото)

  Велигден е многу блиску, а богатите луѓе не мораат да губат многу време во потрагата по уникатно и ретко велигденско јајце… Се што треба да…