петок, октомври 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: народна

НБРМ доби препораки за да се подготви за Европскиот систем на централни банки

Народната банка на Република Макединија (НБРМ) ги зајакнува институционалните капацитети и го усогласува работењето согласно европските стандарди, за  при  влезот на државата во ...

Прочитај повеќе

НБРМ донесе повеќе одлуки за унапредување во управувањето со активата во банкарските биланси

Советот на Народната банка на Република Македонија денеска донесе одлуки за управување со кредитниот ризик, за сметководствен и регулаторен третман на ...

Прочитај повеќе

Владата во Никозија демантира дека ја продава кипарската Народна банка на руски инвеститори

Кипарската Влада демантираше дека е постигната начелна спогодба за продажба на кипарската Народна банка на руски инвеститори. Грчките медиуми јавија ...

Прочитај повеќе
Страна 34 од 35 1 33 34 35
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00