понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

„Самсунг“ осуден да му плати 290 милони долари отштета од на „Епл“ за кражба на патенти

Суд во Калифорнија одлучи јужнокорејската компанија „Самсунг Електроникс“ да му исплати на „Епл“ отштета од 290 милиони долари, поради „кражба на патенти“. ...

Прочитај повеќе
Страна 7 од 7 1 6 7
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00