вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: донација

Стопанска банка АД – Скопје со донација на вредна медицинска опрема за Клиниката „Св. Наум Охридски“ – Скопје

Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје е значаен хируршки центар кој во услови на пандемија и ...

Прочитај повеќе

Велигденска донација за децата од социјално загрозени семејства од светот на Колорес и Витаминка

По повод најголемиот христијански празник, Велигден децата од градинката Светот на Колорес подготвија 200 велигденски пакетчиња за децата од социјално ...

Прочитај повеќе

Докторите ѝ се поклонија на девојката чие семејство одлучи да ги донира нејзините органи

На Клиниката за кардиохирургија ноќеска беше извршена втората трансплантација на срце во Македонија. Станува збор за 22-годишно момче кое доби ...

Прочитај повеќе

НЛБ Банка донираше 60 лаптопи за училишта и ученици од социјално ранливи семејства

НЛБ Банка како компанија е континуирано посветена на обезбедување поддршка во општествено одговорни активности особено кај најранливите категории. За време ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 19 1 2 3 19
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00