29 мај, 2024
ПочетнаЗДРАВЈЕНапиток за брзо будење

Напиток за брзо будење

Banana-Matcha-Smoothie-e1363962981442

Едноставен напиток кој ќе ве разбуди. Кога ќе го направите испијте го веднаш…

Сакате брзо да се пробудите пред напорниот ден на работа. Гласната и омилена музика заедно со кафето не ви помага? Следниов кашест сок сигурно ќе ве разбуди.

Како база користете половина литар сок од јаболки. Додадете две шаки млад спанаќ, измиен и без дршки, две лажици лешници, една банана, една лажица Matcha прав и една мала лажица чиа семки. Можете да додадете и малку стевија за да го засилите вкусот. Испијте го овој напиток како замена за кафето.

Напомена: Ваков вид на напитоци не смеат да стојат долго, затоа не правете залихи, секој ден подгответе нов и свеж напиток.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП