петок, 2 декември 2022
ПочетнаАВТОБИЗВелосипедот на McLaren кој чини 20.000 евра

Велосипедот на McLaren кој чини 20.000 евра

tocak mclaren

Производителот на спортски автомобили „McLaren“ во соработка со „S-Works Tarmac“, компанијата за луксузни тркачки велосипеди, произведоа скапоцен примерок кој ќе биде во ограничена серија и кој ќе чини 20.000 евра.

tocak mclaren1

Само 250 примероци од скапоцениот велосипед „McLaren S-Works Tarmac“ ќе бидат произведени, а ако сте љубител во возењето на две тркала и имате 20.000 евра кои незнаете како да ги потрошите, вие сте вистинскиот клиент за овој производ.

tocak mclaren2

Како што велат од „McLaren“ во конструкцијата на рамот од карбот е користена технологија од нивниот Формула 1 тим. Овој податок сигурно во себе ќе го повторува секој купувач на овој велосипед, откако ќе размилсли дека за истите пари може да купи на пример, нов „Peugeot 508“ и да му остане кусур за солиден велосипед.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП