четврток, 8 декември 2022
ПочетнаСПОРТБИЗБод за анемичната Хрватска против Мароко

Бод за анемичната Хрватска против Мароко

Хрватска со реми без голови, против Мароко, го започна својот настап на 22.Светско првенство.

Актуелните вице-шампиони ги разочараа своите навивачи, освоија само бод против Мароко, кој во најголемиот дел од натпреварот беше подобриот тим на теренот.

Хрватите, во текот на целиот натпревар имаа само една вистинска шанса. Во финишот на првиот дел Бону успеа да го одбрани ударот на Влашиќ.

Мароканците најопасни беа во периодот од 64. до 70.минута, период во кој Ливаковиќ успеа да ја одбрани „бомбата“ на Хакими.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП