петок, 2 декември 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕДомашен рецепт за силни коски

Домашен рецепт за силни коски

Мешавината на овие намирници со мед особено поволно влијае на цврстината на коските.

Правилната исхрана е важна за нашиот имунитет, општото здравје, а со самото тоа и за здравјето на коските.

Ви претставуваме домашен препарат од намирници кои особено поволно влијаат на зацврстувањето на коските.

Состојки: 10 супени лажици ленено семе, 5 супени лажици мелен сусам, неколку семки од тиква, неколку зрна пченица, малку семки од сончоглед, 3 супени лажици суво грозје, 1 кг. ливадски мед.

Подготовка: Во поголем стаклен сад за кој имате капак измешајте ги сите состојки, користејќи дрвена лажица.

Јадете по една супена лажица од овој лек пред појадокот и една пред ручекот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП