Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,017.33 -0.83%    APTK 750.00 0%    AUMK 1,803.00 2.97%    BESK 9,530.00 -2.41%    BEST 1,886.00 0%    FERS 59,500.00 -2.09%    GRNT 821.15 -1.07%    KJUBI 1,550.00 -0.06%    KMB 5,057.09 -2.74%    MPOL 281.00 -2.77%    MPT 42,987.44 -1.53%    OHB 6,100.00 -0.13%    OKTA 4,336.84 -0.55%    PPIV 44,108.00 -3.06%    RMDEN16 95.00 -0.84%    RMDEN17 95.90 0%    RZUS 138.90 9.6%    STIL 127.00 -5.17%    TPLF 990.17 2.29%    TTK 981.88 -1.82%    UNI 2,354.00 -1.92%    USJE 22,002.14 -1.62%    VITA 8,512.00 0.11%    

Ќерката на Претседателот Трамп го откри „клучот на успехот“

Време: 15:24

Датум: јуни 14, 2018

Категорија: КАРИЕРА

Иванка Трамп во едно излагање ја откри тајната на успехот, погледнете што таа ги посоветува сите оние кои сакаат да успеат на полето кариера.

Поранешната манекенка и бизнисменка истакна дека потребно е да работите напорно уште на рана возраст, за да можете на постара возраст многу лесно да се пронајдете во работата во која ќе бидете среќни.

„Желбите тешко се откриваат преку интроспекција. На вас ви е потребно искуство, потребно е да почнете да учите многу порано кроз сите оние искуства кои го „растреперуваат“ срцето“, објасни ќерката на американскиот претседател.

„Само излезете и почнете да ги правите оние работи кои континурано го зголемуваат вашето интересирање“, порача таа.

А на прашањето кој е „клучот на успехот“?

Таа рече дека мора да почнете напорно да работите и да давате се од себе.

„Од сите луѓе кои сум ги сретнала единствено успешни се само оние кои својата работа си ја работат со страст секој ден“, додаде Иванка Трамп.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неколку начини да ја победите конкуренцијата

  Неколку начини да ја победите конкуренцијата

  Во денешно време, ако сакате да ги исполнувате деловните обврски и да имате добар живот, мора да ја победите конкуренцијата. А единствениот начин за да…

 • Неколку начини да ја пронајдете работата која ја сакате (видео)

  Неколку начини да ја пронајдете работата која ја сакате (видео)

  Скот Динсмор дал отказ на работното место со кое не бил задоволен, а следните четири години барал начин како да ја пронајде работата која ќе…

 • Овие работи никогаш не ги кажуваат успешните жени!

  Овие работи никогаш не ги кажуваат успешните жени!

  Дури и кога нешто не знаат да направат, а секогаш постојат такви работи, тие наоѓаат начин како тоа да го променат… Успешните жени внимателно ги…

 • Во вашата работна средина внесете свежина

  Во вашата работна средина внесете свежина

  Само мали измени во секојдневната работна рутина, може да ве направат попродуктивни и да постигнете многу подобри резултати. Ви нудиме пет куси и едноставни совети,…

 • Никогаш не ги слушајте овие совети за работа!

  Никогаш не ги слушајте овие совети за работа!

  Веројатно барем еднаш сте го слушнале ова – „следи ги своите соништа и тие ќе се остварат“, но ова е веројатно еден од најлошите совети…

 • Како најлесно да станеш iOS програмер?

  Како најлесно да станеш iOS програмер?

  Преку 3 чекори до твојата нова кариера во светот на iOS програмирањето Во последниве години, програмирањето е меѓу најбараните професии во ИТ индустријата, а доказ…

 • Вашиот успех е саботиран од овие ментални замки

  Вашиот успех е саботиран од овие ментални замки

  Постојат пет заблуди кои се заеднички за сите луѓе кои сакаат да успеат, не дозволувајте тоа да ви се случи и на вас. Внимавајте овие…

 • Имајте приватен живот и покрај работата

  Имајте приватен живот и покрај работата

  Знаеме, многу работите и потребен ви е одмор од време на време. Колкумина од вас биле на Фејсбук во текот на работното време? Следат неколку…

 • Што треба да избегнувате кога работите од дома?

  Што треба да избегнувате кога работите од дома?

  Иако многумина си мислат дека убаво е да се работи од дома, понекогаш тоа може да биде потешко и од работењето од канцеларија, со оглед…

 • Вашиот успех може да биде загрозен од неколку нешта

  Вашиот успех може да биде загрозен од неколку нешта

  На патот кон успехот не е само неопходно да ги правите нештата кои ќе ве доведат до него, туку и да ги избегнувате оние кои…