Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,323.24 -0.09%    BESK 9,964.47 0.66%    CEVI 899.00 0%    FERS 60,250.00 3.52%    GRNT 857.92 1.16%    KMB 5,495.51 3.25%    MKSD 210.00 5%    MPOL 293.00 0%    MPT 47,943.65 9.91%    MTUR 4,800.00 0.19%    OHB 6,433.18 0.88%    OKTA 5,023.06 5.82%    RMDEN17 95.69 0.09%    RZLV 81.87 -0.88%    RZUS 153.36 2.58%    SBT 2,000.00 0%    STB 1,000.41 1.89%    STIL 155.90 1.32%    TEL 278.09 2.24%    TETE 2,400.00 4.35%    TNB 14,225.34 2%    TPLF 1,002.00 -9.97%    TTK 1,025.66 -0.45%    UNI 2,649.88 1.19%    

Timberland слави 10 години во Македонија

Време: 12:44

Датум: ноември 9, 2017

Категорија: КОМПАНИИ

Овој ноември брендот Timberland слави 10 години постоење во Македонија. Двете продавници во Скопје Сити Мол  и ТЦ Рамстор се место каде љубителите на квалитетни производи со урбан карактер и безвременски дух, секоја сезона можат да ги најдат најновите колекции за жени, мажи и деца. На 11-ти ноември купувачите ќе имаат можност да прослават заедно со својот омилен бренд преку различни активности, попусти и изненадувања во двете продажни места на брендот.

Timberland е глобален лидер за дизајн, производство и продажба на премиум обувки, облека и модни додатоци за активен животен стил. Иако прв и најпознат производ на овој бренд се жолтите чизми, денес Timberland создава целосни колекции кои го рефлектираат богатото наследство на брендот во однос на изработката, функцијата и стилот.

Жолтите чизми прв пат се појавуваат во 1973 година,  и од обувки наменети за работници, стануваат икона на брендот и симбол на урбаните генерации и поп културата. Со својата едноставност, безвремен изглед, издржливост и долготрајност, жолтите чизми се must-have за современите луѓе кои бараат квалитет во секој аспект од нивниот живот.

Посветеноста на Timberland на изработка на квалитетни производи оди заедно со огромен ангажман за зачувување на природата и социјална одговорност. Во 2007 година, Timberland започнува проект наречен Earthkeepers, односно создавање на чевли кои ќе бидат направени од рециклирани материјали. Иако ваквиот проект се чинел амбициозен, денес, десет години подоцна 84% од чевлите на брендот содржат барем една компонента која е рециклирана или органска. 270 милиони пластични шишиња се претворени во материјал за изработка на одредени делови од чевлите Timberland.

Вработените во компанијата секоја година учествуваат во голем број “зелени”акции на глобално ниво, a резултатите се импозантни – 9.2 милиони засадени дрва од 2001 година; 53% намалување на емитувањето на отровни гасови од 2006 година до сега со користење на обновливи извори и употреба на нови технологии на производство.

За да ја прославиме 10 годишнината на Timberland во Македонија, на 11 ноември (сабота), како дел од настанот “Re-boot Your Boots” во продавницата во Skopje City Mall, купувачите покрај можноста да уживаат во многу изненадувања, поволности при купувањето и подароци, ќе можат и да ги персонализираат своите чизми со цртежи или исписи по нивен избор, а направени од страна на професионални тату уметници.

Ќе ни биде задоволство да ве видиме на 11-ти ноември од 12 часот и да прославиме заедно!

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Toshiba се „спаси“ од парична казна за сметководствениот скандал

  Toshiba се „спаси“ од парична казна за сметководствениот скандал

  Јапонскиот технолошки гигант „Toshiba“ денеска најави дека Комисијата за хартии од вредност и берзите (SEC) во САД ја заврши истрагата на минатите сметководствени практики на…

 • Норвешки „Теленор“ казнет со 96 милиони долари поради монопол

  Норвешки „Теленор“ казнет со 96 милиони долари поради монопол

  Норвешките власти за заштита на конкуренцијата го казнија најголемиот телекомуникациски оператор во земјата „Теленор“ со 788 милиони норвешки круни, односно 96 милиони американски долари. „Теленор“…

 • „Етихад“ ќе ѝ позајми пилоти на „Емирејтс“

  „Етихад“ ќе ѝ позајми пилоти на „Емирејтс“

  Авиокомпанијата „Етихад“, со седиште во Абу Даби, ќе ѝ ги позајми своите пилоти на конкурентската компанија од Дубаи – „Емирејтс“. Компанијата од Дубаи ја потврди…

 • Фејсбук ќе го наплаќа членството во групите

  Фејсбук ќе го наплаќа членството во групите

  Популарната социјална мрежа Фејсбук го објави почетокот на пилот-проектот во кој ќе наплатува членство на Фејсбук групите. Пилот-проектот што започнува денеска ќе се применува на…

 • Chanel за прв пат ја откри својата финансиска моќ

  Chanel за прв пат ја откри својата финансиска моќ

  Познатата француска модна куќа „Chanel“, која облекува први дами, членови на кралско семејство и холивудски ѕвезди, ги објави полните финансиски резултати за прв пат, кои…

 • Глобална компанија се закани дека ќе го напушти Островот поради Брегзит

  Глобална компанија се закани дека ќе го напушти Островот поради Брегзит

  Производителот на патнички авиони „Airbus“ предупреди дека ако Велика Британија излезе од Европската унија без постигнат трговски договор, може да се премисли за долгорочната позиција…

 • Проблемите на Tesla се проширија и над нејзиниот соларен бизнис

  Проблемите на Tesla се проширија и над нејзиниот соларен бизнис

  Одлуката на производителот на електрични возила „Tesla“ да скрати 9% од работната сила драстично ќе ги намали вработените во нејзиниот соларен бизнис, кој таа го…

 • Летна Ембедед Школа на Сеавус

  Летна Ембедед Школа на Сеавус

  Студентите од техничките факултети од Македонија можат да се пријават на Летна ембедед школа Во тек се уписите за Летната ембедед школа организирана од страна…

 • Deutsche Telekom ќе затвори 10.000 работни места во својата подружница T-Systems

  Deutsche Telekom ќе затвори 10.000 работни места во својата подружница T-Systems

  Германскиот телекомуникациски оператор „Deutsche Telekom“ планира да затвори околу 10.000 работни места во својот главен партнер за услуги „T-Systems“, од кои 6.000 во Германија, соопшти…

 • Трговската војна сериозно ги погоди европските производители на автомобили

  Трговската војна сериозно ги погоди европските производители на автомобили

  Акциите на најголемите производители на автомобили во Европа драстично паднаа во раните утрински часови на денешната трговија, откако германски „Daimler“ предупреди дека нејзината добивка ќе…