сабота, 4 февруари 2023
ПочетнаСПОРТБИЗФудбалерите го сакаат Bentlеy

Фудбалерите го сакаат Bentlеy

Contact_Us_1

Во 2012-та година „Bentley“ кој е дел од „Volkswagen Group“ успеа да продаде 8510 автомобили, што е за 22 проценти повеќе од претходната година.

Реализираните приходи на компанијата се во износ од 2.5 милијарди долари, а просечната цена на еден нов автомобил е 300 илјади долари.

Речиси 40 проценти од продажбата на „Bentley“ е реализиранa во Кина, додека во Јапонија е забележан раст од 73 процени или 190 примероци.

Покрај високата цена, автомобилите се една од омилените марки на милионерите и милијардерите, но исто така и на фудбалерите.

Еве некои од гордите сопственици на „Bentley“:

Марио Балотели (Милан)

baloteli_betnley

Дејвид Бекам (ПСЖ)

David-Beckham-Bentley-GT-Speed

Патрис Евра (Манчестер Јунајтед)

Evra_Bentley

Рајан Гигс (Манчестер Јунајтед)

gigs_bentley

Рио Фердинанд (Манчестер Јунајтед)

rio_bentley

Кристијано Роналдо (Реал Мадрид)

Ronaldo_Bentley

Карлос Тевез (Манчестер Сити)

tevez_bentley

Стивен Џерард (Ливерпул)

fudbaleri-gerard

Џон Тери (Челзи)

fudbaler-teri

Димитар Бербатов (Фулам)

berbatov_bentley

Нани (Манчестер Јунајтед)

fudbaler-nani

Мартин Скртел (Ливерпул)

skrtel-50d066a63d251_520x346

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП