среда, 4 октомври 2023
ПочетнаЗДРАВЈЕЗдрави грицки – направете си чипс од кељ (видео)

Здрави грицки – направете си чипс од кељ (видео)

Кељот има многу здравствени предности и е предводник на таканаречената „суперхрана“.

Чипсот од кељ е хранлива и вкусна закуска. За подготовка е потребно е една главица кељ, две лажици маслиново масло, свежо мелен црн бибер, малку сол.

Рерната во која ќе се пече треба да биде загреана на 190 степени. За подетално, погледнете го видеото…

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП