Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,595.80 0.62%    BESK 11,000.07 -0.92%    KMB 2,800.00 -0.01%    MKSD 232.00 0%    MPT 28,032.26 -0.95%    OHB 5,367.09 -1.52%    REPL 52,500.00 -0.23%    RZLV 45.00 0%    RZUS 129.00 1.57%    SBT 2,180.00 -2.64%    STB 940.91 -0.33%    STBP 680.00 0%    TEL 274.50 0.92%    TNB 13,300.00 -1.48%    TTK 828.00 0.12%    

Најдобрите паметни телефони во 2017-та година

Време: 12:16

Датум: октомври 12, 2017

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Експертите ги идентификуваа најдобрите паметни телефони во оваа година.

И покрај хистеријата околу последната презентација на „Apple“, моделите на „iPhone“ не освоија ниту една номинација.

„TechRadar Edition“ ги номинираше луреатите на 17-тата церемнонија на „Mobile Choice Consumer Awards“.

Експертите посочија кои се најдобрите смартфони и уреди за 2017-та година. Ви предлагаме да погледнете на листата на победници.

Најдобар паметен телефон за 2017-та: Samsung Galaxy S8

Предводникот на „Samsung“ ги претекна конкурентите од „Apple“, „Huawei“, „LG“, „Google“, „Sony“, „Motorola“, „Nokia“ и „OnePlus“. Експертите дури го дефинираат како „паметен телефон“ на иднината, истакнувајќи дека овој уред нема слабости.

Неговата камера дури станала лауреат во категоријата „Најдобра камера“.

Најдобар паметен телефон од средна класа: Huawei Honor 9

Во категоријата уред до 300 долари експертите го прогласија за победник смартфонот на кинеската компанија „Huawei“. Судиите, исто така, забележаа извонреден дизајн, висока продуктивност и достапност.

Најдобар паметен телефон во евтиниот ценовен сегмент: Мото E4

Меѓу најевтините смартфони со цена до 150 долари за триумфот се натпреваруваа „Honor 5C“, „Nokia 3310“, „Samsung Galaxy J3“, „Sony Xperia XA“, „Vodafone Smart N8“ и „Moto E4“, а последниот стана победник.

Пред сè, експертите се восхитуваат на односот цена и перформанси.

Конечно, по паметните часовници, експертите за прв пат го поставија „Apple Watch Series 2“, во категоријата „Фитнес“ победувајќи ја нараквицата „Fitbit Charge“.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Полесен и побрз: Porsche има нов модел – 911 Carrera T (фото+видео)

  Полесен и побрз: Porsche има нов модел – 911 Carrera T (фото+видео)

  „Porsche“ им понуди на купувачите уште еден „дериват“ на војот најпознат модел „911 Carrera“. „Porsche 911 Carrera Touring“ (T) е замислен како полесна, „возачка“ верзија…

 • Fitch очекува корекција на „прескапиот“ пазар на деловни канцеларии во Лондон

  Fitch очекува корекција на „прескапиот“ пазар на деловни канцеларии во Лондон

  „Fitch“ проценува дека ќе има корекција на „прескапиот“ пазар на деловни канцеларии во Лондон, објави „Financial Times“. Агенцијата вели дека „Brexit“ веќе има негативно влијание…

 • Кина може да стане лидер во 5G технологијата

  Кина може да стане лидер во 5G технологијата

  Следната револуција во мобилната технологија се чини дека ќе е водена од Кина. „5G“, петтата генерација на мобилната мрежа, се уште не постои, но има…

 • Два месеци пауза за Теодосиќ

  Два месеци пауза за Теодосиќ

  Српскиот плејмејкер, Милош Теодосиќ, поради повредата на стапалото би можел да паузира во наредните два месеци. Теодосиќ се повреди изминатата ноќ на натпреварот помеѓу ЛА…

 • График на денот: Најпочитуваните компании во светот

  График на денот: Најпочитуваните компании во светот

  Рангирањето „Forbes Global 2000“ е добро познато годишно задолжително деловно читање. Оваа година за прв пат „Forbes“ се обединува со „Statista“ за да го однесе…

 • Primm Ranch- веројатно најелегантниот ранч (фото)

  Primm Ranch- веројатно најелегантниот ранч (фото)

  Primm Ranch е многу простран, неверојатен, но изненадувачки елегантен имот. Зазема простор од 10 хектари и е дело на фантазијата на Гери Прим. Во ноември,…

 • Не е мит – моделите на „Toyotа“ навистина се најсигурни

  Не е мит – моделите на „Toyotа“ навистина се најсигурни

  Годишниот извештај на американскиот „Consumer Reports“ покажува дека од 10 најсигурни нови модели на тој пазар, дури 7 имаат излезено од фабриките кои се во…

 • 5 дневни ритуали кои ќе ве одведат до успехот

  5 дневни ритуали кои ќе ве одведат до успехот

  Најчесто велиме дека се може да се научи за да се постигне нешто, но до големи промени може да дојде дури кога ќе се променат…

 • Доверителите се враќаат во Грција со стравувања за неостварени реформи

  Доверителите се враќаат во Грција со стравувања за неостварени реформи

  Претставници на институциите, давателите на заеми за Грција, се враќаат во Атина за подготовките на третиот преглед на извршувањето на буџетот на земјата, а стравувањата…

 • Internet World Stats: Над 1,5 милиони Македонци користат интернет, а еден милион користат Фејсбук

  Internet World Stats: Над 1,5 милиони Македонци користат интернет, а еден милион користат Фејсбук

  Според податоците на специјализираниот интернет портал Internet World Stats, 1.503.315 македонци користат интернет, што претставува 72,2 проценти од вкупното население, а милион луѓе ја користат социјалната…