Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 5,801.04 0.25%    BESK 10,700.00 1.9%    GALE 600.00 0%    GRNT 756.00 -1.52%    KMB 2,601.78 -2.12%    MPOL 230.00 7.48%    MPT 28,000.00 0%    OHB 5,100.00 0%    RMDEN15 95.00 0%    STB 897.19 4.32%    STBP 748.00 0%    TEL 241.00 0%    TKVS 2,510.00 3.12%    TNB 10,799.68 0.83%    TPLF 1,365.00 -0.15%    UNI 1,800.00 0%    ZPKO 2,500.00 -0.04%    

Дневен хороскоп 21.04.2017

Време: 09:46

Датум: април 21, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Имате потреба по секоја цена да бидете забележани во работите кои ги обавувате. Сакате да направите добро за себе и за вашиот партнер, но размислете за своите чекори бидејќи единствено така ќе ги решите работите.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Малку сте безволни и ништо не ви се работи. Вашето однесување не може да остави добар впечаток на деловната околина. Не му префрлувајте на партнерот за секоја ситница, толеранцијата не ви е на завидно ниво. Вашето однесување е чудно.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Вашиот деловен интерес полека се насочува кон истражување. Она што сте го постигнале, тука е, но сега на дневен ред доаѓаат некои неиспитани или скриени работи. Некои ќе се обидат да ги остварат своите соништа на сосема необичен начин.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Стабилна деловна ситуација но ќе морате доста да работите на средување на административните прашања во врска со некои недвижнини. На љубовен план не се исклучени ниту авантурите, а лицата кои можат да бидат актуелни се земјените знаци.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Некои неочекувани деловни активности ќе ве израдуваат. Ве очекува и некое кратко патување кое ќе ви причини задоволство. Никако не навлегувајте во расправа со партнерот бидејќи врската би можела да дојде во прашање.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Вашата дружељубивост ќе и биде симпатична на околината. Ќе бидете успешни во комуникацијата, учењето, трговијата и давањето услуги. На работното место се оди како што сте замислиле. Бидете посериозни и ќе успеете да ги реализирате плановите.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Бидејќи се чувствувате и повеќе од фантастично, потрудете се оваа состојба да потрае подолго. Не оптоварувајте се со глупости и не планирајте однапред ништо. Во љубовта се е одлично.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе пронајдете добар начин да испливате од моменталната ситуација на работа. Наместо да дозволите околината да ве вовлече во нечија туѓа драма, таа енергија искористете ја за да ги расчистите сопствените мисли.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Недовербата во луѓе кои не ви се наклонети ви е пренагласена. Отворениот разговор со партнерот би можел да допре некои болни точки, но би можел и да ви донесе и повеќе од задоволсво.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ви претстои успешен ден. Наоѓате време за саканата личност и за омиленото хоби. Со еден збор – уживате. Моментите што ви претстојат се идеални за секаква активност, под услов да не претерувате. Личност во знакот на Стрелец ќе ве поддржи во се.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Физичката состојба ви е добра, но психичката состојба ви е нестабилна. Воздржете се од учество во спорови или најобични дискусии за службени прашања. Субјективни сте и можете да кажете нешто несоодветно, со што можете да си наштетите.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Кога најмалку ќе се надевате, ќе добиете несебична помош која многу ќе ви значи. Еднаш кога ќе ја сфатите неизбежноста на новости во вашиот живот, вашите стравови ќе поминат. Ја имате потребната поддршка од партнерот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 22.06.2017

  Дневен хороскоп 22.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Подгответе се однапред денеска ве очекува многу работа. Ако не можете сами побарајте некој кој ќе ви помогне. Не дозволувајте…

 • Дневен хороскоп 21.06.2017

  Дневен хороскоп 21.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе размислувате за тоа дополнително да се образувате со цел да најдете некоја подобра работа. Зборувајте со саканото лице за…

 • Дневен хороскоп 20.06.2017

  Дневен хороскоп 20.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Надевајте се на остварување на вашиот деловен план. Периодот е поволен. Во љубовта комуникацијата со лицето кое ви се допаѓа…

 • Дневен хороскоп 19.06.2017

  Дневен хороскоп 19.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате дека ќе добиете некоја работа од страна или дека ќе остварите дополнителна заработка преку дополнителен ангажман. На…

 • Викенд хороскоп 17-18.06.2017

  Викенд хороскоп 17-18.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Со Шкорпијата сте во чудна врска. Иако имате корист на прв поглед одлично функционирате, но слабо се разбирате. Тоа само…

 • Дневен хороскоп 16.06.2017

  Дневен хороскоп 16.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете поодлучни и дејствувајте веднаш. Нема да ви биде лесно да си одделите енергија за проблемите на другите луѓе, но…

 • Дневен хороскоп 15.06.2017

  Дневен хороскоп 15.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Денеска очекувајте повик од некој пријател кој ќе има потреба од вас. Искористете го талентот на добар советувач и кажете…

 • Дневен хороскоп 14.06.2017

  Дневен хороскоп 14.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ја злоупотреби вашата добронамерност. Не дозволувајте некој да ве злоупотреби на било каков начин. Обидете се…

 • Дневен хороскоп 13.06.2017

  Дневен хороскоп 13.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Вашата физичка енергија денес ќе биде неверојатно силна. Нема да сакате ниту на момент да седнете или да останете во…

 • Дневен хороскоп 12.06.2017

  Дневен хороскоп 12.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате дека во текот на денешниот ден ќе склопите некои важни деловни контакти. Во љубовта ќе решите да…