четврток, февруари 25, 2021
1 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: чеферин

Националните фудбалски федерации бараат одложување на Евро 2020, претседателот на УЕФА Чеферин против

Фудбалските федерации на неколку земји побараа од УЕФА да го одложи Европското фудбалско првенство 2020, објави италијанското издание на „Тутоспорт“. ...

Прочитај повеќе

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини оствари официјална средба со првиот човек на УЕФА, Александар Чеферин

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини денеска оствари официјална средба со првиот човек на УЕФА, Александар Чеферин во Швајцарија. Муамед Сејдини: ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2