сабота, септември 25, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: закон

Ненавремено донесување на Законите од областа на управување со отпадот може неповолно ќе влијае врз компаниите во оваа 2021

Иако изминатиот период МЖСПП партнерски со нас од Комората работеше максимално колку може на изготвување и носење нов пакет закони ...

Прочитај повеќе

Вработени во спортски обложувалници: Издржуваме фамилии, плаќаме кредити и бараме само да работиме

Вработените во спортските обложувалници денес одржаа прес-конференција пред Владата на РС Македонија, на која ги изнесоа нивнте ставови во врска ...

Прочитај повеќе

Нов Закон за платежни услуги и платни системи: ФинТек, нови услуги и финансиска инклузија на ранливите категории

Новиот Закон за платежни услуги и платни системи, кој од денеска е поставен за јавна консултација на Единствениот национален регистар ...

Прочитај повеќе

Гласен текстилец: Или недела неработен ден за сите, освен за неопходните дејности или протести

Или недела неработен ден за сите, освен за неопходните дејности или протести. Со вакви закани излезе токму иницијаторот на законското ...

Прочитај повеќе

МФ: Поголема либерализација и продлабочување на пазарот на капитал преку измени на Законот за инвестициски фондови

Владата на Република Северна Македонија ги поддржа предлог-измените на Законот за инвестициски фондови, кои создаваат можност за зголемена либерализација и ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 41 1 2 3 41
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00