петок, април 16, 2021
11 °c
Skopje
7 ° пет
11 ° саб
10 ° нед

„Самсунг“ осуден да му плати 290 милони долари отштета од на „Епл“ за кражба на патенти

Суд во Калифорнија одлучи јужнокорејската компанија „Самсунг Електроникс“ да му исплати на „Епл“ отштета од 290 милиони долари, поради „кражба на патенти“. ...

Прочитај повеќе
Страна 5 од 6 1 4 5 6