21 април, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 12.08.2015

Дневен хороскоп 12.08.2015

zodiak

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ситуацијата во вашиот љубовен живот се повеќе ќе се подобрува, така што ќе немате причина за грижа. Што се однесува до пријателството, овој ден обрнете повеќе внимание на проблемите и потребите на вашите пријатели.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе почуствувате како настаните и околностите ви одат од рака. Ќе успеете да создадете посмирени односи со околината. Но сепак ќе постои нешто што по малку ќе ве измачува и ќе врши притисок врз вас. Некои мали провокации можат да ве исфрлат од рамнотежа.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Вашата општа состојба е стабилна, треба да бидете трпеливи и се ќе биде како што треба. Обидете се да владеете со себе доколку сакате да бидете задоволни. Земете го тоа што ви е понудено и сигурно ќе најдете среќа. Но немојте да заборавате на саканата личност бидејќи може да добиете силни критики

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе треба да бидете доста сериозни, рационални бидејќи во прашање е промена на работното место или избор на дополнителна работа. На тоа ќе бидете принудени иако не сте воодушевени со тоа што ќе треба да го работите. Финансиската состојба не е најдобра ќе мора да бидете поскромни во трошењето на парите.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Кажете го вашето мислење, покажете ги чувствата и бидете она што навистина сте, бидејќи само така овој ден ќе ви помине во знакот на добрите случувања. За подобро расположение, негативните коментари сфаќајте ги како комплименти.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Не очајувајте доколку ви се случи мала караница со партнерот. Со добар и мирен разговор може се да се реши. За оние кои не се во врска, во вечерните часови ќе добијат повик од некоја личност која им се допаѓа.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе се двоумите како да постапите во новонастанатите ситуации околу вас. Вложете ги вашите пари во нешто навистина корисно. Потрудете се да се храните малку поздраво, тоа ќе допринесе да се чувствувате поенергично.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Вашата одговорност и креативност ќе ве однесе ниво погоре на професионално поле. Но, време е да се остави работата на страна и да се ужива и во приватниот живот. Одете на забавата на која ќе бидете поканети и релаксирајте се од работните обврски.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе имате проблем со организирањето. Можно е некои работи да ви се чинат потешки отколку што реално се. Постојано ќе имате чувство дека се зависи од другите, а не од вас. Намалете ги бурните реакции од ваша страна.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Нема да знаете како да постапите, ќе наидете на пречки кои сериозно ќе ви го отежнат денот. Некои во текот на овој ден ќе мора да донесат одредени одлуки, но се уште нема да ги имаат сите информации за правилна проценка.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Доста поволен ден за финансиската страна која во комбинација со вашиот поглед на животот ќе ви овозможи значително подобрување на ситуацијата на вашата сметка. Добро е да прифатите некоја деловна зделка, меѓутоа внимавајте со какви луѓе си имате работа.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Сте се ускладиле со средината што значи дека сте успеале да најдете сопствен мир. Многу припадници на овој знак ги очекува некакво патување во странство, а некои пак размислуваат за стручно усовршување. Во целост уживате во сите животни сфери, почнувајќи од материјалните, па до духовните.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП