15 април, 2024
ПочетнаКОМПАНИИТурските претприемачи "растуриле" минатата година

Турските претприемачи “растуриле” минатата година

20130309-202230.jpg

Турските претприемачи во 2012 година реализирале проекти во вредност од 26,1 милијрда долари во различни земји од светот, јави Анадолија.

Претприемачите имаат за цел оваа година да работат на проекти вредни 30 милијарди долари.

Минатата година турските претприемачи за прв пат работеле со Колумбија, Папуа, Нова Гвинеја и Сомалија. Оваа година се очекува турските инвеститори за прв пат да почнат проекти во повеќе африкански земји.

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП