петок, 2 декември 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕКако да ги отстраните брадавиците за 5 дена

Како да ги отстраните брадавиците за 5 дена

Bradavica-620x350

За разлика од некои други болести кои болат а не се гледаат, брадавиците не болат, но затоа пак се гледаат и тоа е она што најмногу ни пречи. Еве како да се ослободите од нив…

Брадавиците се грди израстоци на кожата кои понекогаш делуваат како мали балони кои висат. Покрај тоа што се грди, тие често се наоѓаат на места на кои навистина ни пречат. Еве како да се ослободите од нив без помош на лекар.

Иако не се опасни и обично не болат, брадавиците се нешто од кое секој би сакал да се ослободи. Обично растат на некои непријатни места како што се рацете, стапалата или вратот, а јасно се гледаат, поради што се чувствуваме непријатно.

Но, нема причина за грижи, бидејќи можете многу едноставно да ги отстраните. За да го постигнете тоа се што ви е потребно е јаболков оцет. Оцетот ќе ви помогне безболно да ја отстраните брадавицата, без страв дека ќе ви остане некаква лузна.

Само нанесете неколку капки јаболков оцет на фластер, па залепете го фластерот на претходно исчистената брадавица. Фластерот менувајте го секојдневно, така што секој пат ќе ја исчистите брадавицата, и ќе нанесете нов фластер на кој повторно сте ставиле јаболков оцет. Ако редовно и секојдневно го правите ова, брадавицата треба да исчезне за 5 дена, доколку е потребно продолжете го третманот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП