21 април, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 16.10.2014

Дневен хороскоп 16.10.2014

zodiak

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Трудете се да најдете вистински и проверени деловни партнери кои би можеле да ви обезбедат материјална безбедност. Постои некоја неизвесност и несигурност, затоа немојте да инсистирате за нешто што всушност не ви одговара. Ситуацијата е слична на вчерашната, некои грешки може да бидат повторени.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Работите не се одвиваат онака како што сакате. Попладневните часови носат извесна сигурност или некој нов поттик за работа. Не правете еуфорија од обични ситници. Ќе биде потребно да се смирите и повторно да размислите.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ова е еден од вашите добри денови ако бидете опуштени и ако не се трошите премногу на некои незначајни ситуации кои ви се наметнати. Имате начин како да го решите проблемот во кој потребно е да бидете принципиелни. На некој му е многу важно да биде во добри односи со вас, но вие тоа не го приметувате.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Имате можност да го направите она што сте го планирале, ќе успеете да шармирате некој кој во иднина ќе биде вашата голема подршка. Еден Лав или некој друг Рак планираат да ве повикаат на важен деловен состанок. Внимавајте на здравјето.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Не се навредувајте премногу од постапките на некоја Вага која повеќе пати ве предупредува дека не сте во право и дека вашите постпаки не се соодветни. Не сте добар соработник кога станува збор за парите, бидејќи нерационално ги користите.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Сакате да оставите поволен впечаток на некој кој не ве приметува воопшто. Ако инсистирате на брза слава можно е да погрешите и потоа да се каете. Побарајте совет од семејството, како да делувате продуктивно и во ваша корист. Не трошете пари на непотребни нешта.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Имате начин на кој треба да се разберете со некој Лав со кој имате прилично конфликтна ситуација. Некој лош деловен потег ќе ве натера да не преземате понатамошни чекори. Овен, Стрелец, Рак или некој друг Лав сметаат дека сте премногу зафатени за да ви делат совети.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Не сте во состојба да направите разлика меѓу работата која би можела да ви донесе популарност и парите. Го сакате ова второто и најверојатно имате право за одлуката, бидејќи популарноста за вас не би била воопшто пријатна. Ќе соработувате со многу лица, затоа отворете ги очите и внимавајте некој да не ве измами.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Имате начин да се договорите со некој Бик но во последно време тој малку ве нервира, особено ве нервира притисокот кој го врши врз вас. Со Овенот избегнете ги расправиите, најдете начин да се уверите дека сте во право. Ќе добиете прилика да се сретнете со некој кој одамна ви е симпатичен.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Овој ден е погоден да реализирате неколку деловни состаноци, вашите идеи и планови ќе бидат поздравени од сите. Немате трпение за лицата кои бавно напредуваат, па најверојатно ќе ја раскинете соработката со нив. Покажете заинтересираност кога комуницирате со некој поранешен пријател.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Неколи лица планираат проширување на соработката со вас и ќе ви предложат конкретен начин како да се одвива тоа. Вие незаинтересирано ќе ги одбиете и ќе се сомневате во нивните цели. Лавот ќе ве потсети дека за исполнување на соништата потребно е и да ризикувате.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Мора да бидете попопустливи во работата, семејството. Вашата иронија денес некого многу ќе го навреди. Не се залажувајте дека некои драги лица ќе ве подржат. Ќе постојат кавги и проблеми кои ќе ви го променат расположението.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП