21 февруари, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 11.10.2014

Дневен хороскоп 11.10.2014

zodiak

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Потрудете се да го започнете викендот мирно, без да се зафатите да извршувате повеќе работи одеднаш. Денот ќе ви биде исполнет со впечатоци. До крајот на денот можете да почувствувате исрцрпеност и главоболка. Во вечерните часови посете некој пријател или присуствувајте на некоја забава.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Дури и да има повод за конфликт правете се дека не го забележувате. Гледајте од високо на секојдневните проблеми и не се нервирајте за ситници. Обрнете внимание на членовите на вашето семејство, бидејки имаат потреба од ваш совет. Стабилни и реални, како и секогаш, ќе успеете да ги победите предизвиците.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Не се преправајте дека не ги забележувате проблемите и не се обидувајте повеќе да ги избегнувате. Одложувањето може да го дуплира негативниот ефект. Обидете се да го контролирате вашето непотребно трошење на финасиски средства за работи кои не се потребни. Партнерот ќе биде вашата најголема подршка во сите потези.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Верувате дека со промена на ставот ќе успеете да ја стабилизирате неповолната ситуација во која се наоѓате. Верувате во помоштта од некој Рак или Девица. Овозможете си втора шанса, не се обесхрабрувајте. Можна е средба со лице кое долго не сте го виделе.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Непријатните вести или сеќавањето на нешто што се случило одамна може да го расипе вашето расположение. Не го продлабочувајте беспотребно. Ако можете да спречите погрешен потег направете го тоа. За се друго гледајте само напред. Ќе добиете порака од некое лице кое го променило мислењето за вас.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Најважни проблеми за вас ќе бидат личните проблеми. Комуницирајте со околните, сослушајте ги и проценете! Имате човек со кого можете да ја споделите вашата вознемиреност и да добиете позитивен одговор. Најважно е да процените кој е човекот. Љубовта денес ќе биде вашата светла страна.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денес енергичното ниво ви е стабилно и сте исклучително функционални, но поради желбата да завршите што е можно повеќе работа може да дојде до грешки кои после тешко ќе можете да ги поправите. На крај, ќе се свестите и ќе видите каде сте згрешиле, па поправањето ќе го оставите за утршениот ден кој е поповолен.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Започнете го денот со ситни задачи. Сериозните ќе бараат многу повеќе концентрација и претежно самостојна работа без мешање од страна. Избегнете ги несаканите контакти. Семејството очекува премногу од вас, не се разочарувајте.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

До предпладне времето ќе ви биде исполнето со состаноци и контакти. Дел од нив се исцрпувачки и бесполезни. Независно од тоа, сепак ќе го задржите доброто расположение. Имате можност за солидна добивка. Посветете му повеќе внимание на семејството.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Мирен ден, до некој степен и здодевен. Единствениот спокоен зрак ќе биде разговор со стара љубов или нов обожавател, но ќе бидете задоволни. Работните обврски или заостанатите испити не можат да чекаат, фаќајте се за работа

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Не ви недостасува енергија, ви недостасува организација. И како такви, делувате хаотично и се префлате од една на друга работа. На овој начин нема да стасате никаде, најдобро е да направите некој нов систем на работа.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Избегнувајте дополнителни или чувствителни разговори. Пожелно е да ги намалите деловните контакти и да си ги разјасните сопствените планови. Премногу сте расеани, работата страда, но страдаат и старите пријателства, за кои многу ќе жалите.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП