27 мај, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 25.09.2014

Дневен хороскоп 25.09.2014

zodiak

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Се трудите да ги контролирате случувањата на работното место и успевате да стабилизирате некоја ситуација која е многу стресна. Свесни сте дека вашите планови се грандиозни. Ако од неодамна сте на ново работно место би било паметно да не навлегувате во кавги со колегите.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ако во последно време сте биде поактивни отколку вообичаено, ќе добиете пофалба, веројатно помала од очекуваната, но сепак ќе бидете задоволни со тоа што некој ја цени вашата работа. Ако имате прилика да изберете меѓу две работни места, поради транзитот на Месечината, најверојатно ќе се одлучите за онаа која ви овозможува да бидете присутни во јавноста.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денешниот транзит на планетите ви носи добри можности за проширување на соработката особено со оние на кои не сте сметале ниту сте се надевале дека ќе ви бидат од корист. Овозможете им шанса и потрудете се да соработувате. Ако ви се допадне некоја идеја за приватен бизнис, ќе имате потреба од помош од некоја Вага или некој Лав.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе добиете прилика да се сретнете со некој Рак во вечерните часови, можеби и со некој Лав или Јарец и со нив да ги поделите своите искуства во врска со работата во приватната компанија која на вас ви е многу драгоцена. Можна е добра вест во врска со пари. Понудата од некоја Водолија прифатете ја со резерва.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Колку и да уживате во друштво на други луѓе, потребно ви е време само за вас. Обидете се денеска да работите сами, а ако не сте во можност, тогаш секако после работа, тргнете се од сите и одете сами на прошетка. Ако во последно време не ви одеше најдобро со луѓето кои ви значат, размислете за своите очекувања од тие луѓе.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Колегите кои не ве виделе подолг период ќе се израдуваат на вашата средба и веројатно ќе се потрудат повторно со вас да имаат нова соработка. Имате проблеми со самодовербата и многу сте внимателни за нештата кои ги слушате за себе но и за другите. Следува поволна вест поврзана со пари.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Добрата понуда од некој Стрелец или Овен ќе ве израдува бидејќи ќе сватите дека на лесен начин можете да го решите проблемите во врска со парите. Верувате дека можете да владеете со ситуацијата и лесно да ги убедите оние кои имаат поинаков став од вас за некое многу важно прашање. Обидете се да ги обновите контактите со некои поранешни колеги.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Неодговорни и неорганизирани, лица што не сакаат да живеат според правилата. Овој ден ова ќе биде вашиот главен опис. Внимателно бидејќи на некого сте му дошле преку глава па можно е јавно да ве повика и да ве претстави во лош контекст. Ќе зажалите за некои постапки, но може да биде доцна за тоа.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

На работното место денес ќе имате активен и напорен ден. Иако се чувствувате добро во друштво со личноста која ги поттикнува вашите амбиции, сепак прекумерното залагање можно е да ви пречи. Можни се некои поволни вести од некој кој живее и работи во странство. Ќе ви биде потребен некаков совет од некој Лав.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Потребни ви се добри совети, добра организација на работа и малку поголема самодоверба. Некој успеал да ве предомисли во намерите, па сега следува појава на нервоза поради таа одлука. Подготвени сте да инвестирате повеќе во себе. Добрата состојба на банкарската сметка за вас е најдобра рехабилитација.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе се обидете да воспоставите контакт со некои лица кои на вас ви биле многу драги. Ви претстои добра соработка со некој Стрелец или Близнаци. Ќе се залагате за некои важни нешта, можеби нема да успеете, но не се разочарувајте во иднина ќе постојат уште шанси.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Месечината во Вага не им одговара на оние кои сакаат слобода, а не фиксно работно време или пак некаков вид на авторитет. Младите Риби многу смело се движат во новите деловни потфати, не размислувајќи дали инвестицијата ќе им се исплати. Во моментот сте еден од најсмелите знаци.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП