27 мај, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 22.09.2014

Дневен хороскоп 22.09.2014

zodiak

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Се трудите да се ослободите од некои непотребни нешта, а всушност сте подготвени себеси да се натоварите со некои нови обврски. Не влегувајте во бизнис со некој кој е исклучително упорен и сака да му бидете десна рака во бизнисот. Не би требало премногу да се надевате кога станува збор за соработка со некоја Водолија.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Верувате дека со својата убедителност ќе постигнете некоја цел. Некој сака да се обиде да ви понуди поддршка но се двоуми кога станува збор за финансискиот дел од ваша страна. Добро се согласувате со лицата кои имаат добро разработен план и оние кои се подготвени да соработуваат. Трудете се за нови шанси за сорботка со некоја Водолија или Рак.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Бидете потолерантни во кавгите, особено ако станува збор за некој Рак или Овен. Денес ќе ви помгоне некој Лав кој добро ве познава. Се подготвувате да ја освоите довербата од некоја Вага бидејќи очекувате да ви помогне во работата. Трудете се да бидете фер кон сите, а своите интереси ставете ги на прво место.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Можни се важни средби со некои лица кои се подготвени да прифатат некоја голема работа. Можно е да станува збор за соработка со некој Овен. Не се двоумете во врска со одлуката која се однесува на соработката со Вага без оглед во какви односи сте. Недоволно сте подготвени да преминете преку некои коментари на ваша сметка.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Прилично сте конфузни и подготвени да прифатите недоволно платена работа за да докажете нешто. Ако сте добиле понуда во врска со работа во медиуми, таа би можела да значи голем пресврт во вашата кариера. Можна е добра соработка со Водолија, Вага или Бик. Оние кои ве критикуваат, најчесто некој Овен, ќе почнат да ве подржуваат.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ги цените добрите совети од личноста која ве разбира. Некој ќе ви понуди заедничка работа и ќе бидете подготвени да се вклучите во тоа. Имате можност да се смирите со некој Рак само ако промените нешто во вашиот став кон него. Не ја пропуштајте приликата да навлезете во некоја нова и интересна работа.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ова е еден напорен ден за вас, бидејќи позицијата на Месечината воопшто не ви одговара. Можете да бидете незадоволни и од развојот на ситуацијата на финансиски план. Не би требало премногу да се нервирате поради ставот на еден Овен или однесувањето на некој Стрелец или Водолија. Уверени сте дека можете ситуацијата да ја завртите во ваша корист. Не се потпирајте на ветувањата на некој кој повеќе пати ве изневерил.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Непотребно се чувствувате запоставени од страна на колегите. Ќе учествувате во неколку кавги кои максимално ќе ви го расипат расположението. Во попладневните часови можете да очекувате повеќе повици од различни лица. Ќе имате и повик од некој додворувач кој ќе ви предложи нешто поконкретно. Финансиите ви се нестабилни.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Единственото решение за зголемување на продуктивноста е партнерството. Па затоа, започнете ја потрагата по ефикасен соработник. Ќе го искористите периодов за да ги зацврстите односите со пријателите, но нема да ви се допаѓа кога ќе бидете нивно рамо за плачење. Намалете ги трошоците и заштедете некој денар.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе започнете неколку проекти одеднаш. Иако нивното исполнување ќе бара вложување на многу напор, подоцна ќе можете да уживате во моменти на спокојство. На хумористичен начин давајте им забелешки на луѓето околу вас. Денес планетите ќе ја акцентираат вашата духовитост и лукавост.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денешниот ден може да биде одличен за пресврт во љубовниот живот. Многу лица ќе бидат збунети од вашите постапки, па ќе треба да го објаснувате секој ваш потег и кажан збор. Лесно ќе ви биде да процените дали некој ги споделува своите вистински чувства со вас. Никој нема да може да ви се сокрие зад маска.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Внимавајте да не им ги соопштите тајните на некоја Шкорпија или Лав. Би требало да се сретнете со Некоја Вага и да ги рамените вашите бизнис идеи. Оптеретени сте со евентуалните проблеми кои би можеле да се појават во соработката со колегите, можеби и со претпоставените. Сметате дека се многу неблагодарни за се што сте направиле за нив

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП