27 мај, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 19.09.2014

Дневен хороскоп 19.09.2014

zodiak

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Колегите кои не ве виделе подолг период ќе се израдуваат на вашата средба и веројатно ќе се потрудат повторно со вас да имаат нова соработка. Имате проблеми со самодовербата и многу сте внимателни за нештата кои ги слушате за себе но и за другите.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Нервозни сте бидејќи најверојатно сте прифатиле повеќе обврски од тоа што можете да го постигнете, па сега ви е јасно дека е потребно да направите листа со приоритети. Потрудете се да најдете соодветна помош, односно некој лојален колега кој на практичен начин ги решава проблемите. Следува поволна вест поврзана со пари.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Добрата понуда од некој Стрелец или Овен ќе ве израдува бидејќи ќе сватите дека на лесен начин можете да го решите проблемите во врска со парите. Верувате дека можете да владеете со ситуацијата и лесно да ги убедите оние кои имаат поинаков став од вас за некое многу важно прашање. Обидете се да ги обновите контактите со некои поранешни колеги.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Напорен ден во кој ќе се појават работни компликации кои ќе ве направат нервозни. Ќе ви биде потребна помош или совет од некој кој многу добро ве познава, особено ако сте во дилема околу парите. Добро се согласувате со некоја Шкорпија и со некој Јарец кои се подготвени да ви направат услуга.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе имате некои недоразбирања самите со себе. И покрај тоа што другите ви кажуваат дека вашите планови се нереалистични во моментов, бидете упорни. Некој од нив може да биде пресуден за вашиот успех во иднина. Подгответе се за возбудлива средба и не глумете дека не сте среќни поради неа.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Размислувате за некој нов почеток во вашата кариера. Оставете го минатото зад себе и учете од грешките на другите. Не очекувајте се да се одвива перфектно и нема да се разочарате. Неочекувано ќе дојдете до некои решенија. Финансиските средства ќе ви претставуваат проблем.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Појавата на некој проблем во поладневните часови комплетно ќе ве растревожи. Интуицијата ќе ви даде јасни знаци за да донесете правилни и брзи одлуки. Балансирајте го односот со колегите и соработниците. Ќе мора да се потрудите денес за да останете концентрирани на работата.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Намалете ја нервозата и влијанието на проблемите на вас. Не носете импулсивни одлуки и одложете ја одлуката за нареден ден. На крајот на денот релаксирајте се со чаша вино и добра музика. Вечерта ќе ве обземе чувство на задоволство поради животот што го имате.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес со едно залагање ќе завршите неколку обврски наеднаш. Во текот на работното време ќе ви остане малку слободно време па затоа направете подготовки за наредниот проект. Ќе бидете еден чекор пред другите, па затоа пофалбите ќе пристигнуваат на вашата адреса постојано. Емотивните проблеми кои ве мачат, оставете ги за некој друг ден.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

На работа напнато, во љубовта солидно. Ќе се појават мали недоразбирања, но не навлегувајте во кавги. Верувате во можноста да се договорите со некој заеднички да инвестирате. Денес не навлегувајте во чувствителни разговори и теми поврзани со минатото.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Потребни ви се некои информации кои не можете така лесно да ги добиете. Се трудите од лицата од вашата околина да извлечете некои информации кои ќе ви користат за да напредувате. Не би требало да се оптеретувате со обврските кои комплетно ве исцрпуваат.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе имате недоразбирања со самите себеси. Нема да можете да одлучите што да направите. Некој од вашата околина ќе се обиде да ве мотивира, не го прекинувајте дадете му шанса да ви помогне. Недоразбирањата со семејството се ваша вина, најдете начин да се извините.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП