27 мај, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 18.09.2014

Дневен хороскоп 18.09.2014

zodiak

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Во попладневните часови ќе решавате некои финансиски проблеми или некои професионални дилеми со колегите или семејството. Ќе добиете вести од странство во врска со работата која би требало да ви помогне да заработите поголем профит. Денес избегнувајте ги семејните кавги.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Кај вас денес ќе бидат нагласени идеите за сопствен бизнис. Ќе постои голема желба и амбиција, проследени со долги разговори во кои вие ќе бидете доминантни. Ако идејата навистина ви се допаѓа почекајте уште некој ден и убаво размислете како да постапите. Можна е понуда од некоја Вага. Може да очекувате повик од некој Лав или Девица.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Можно е да да случат некои непријатни разговори на работа или за работата. Би требало да бидете многу реални за некои важни прашања во животот. Ќе добиете повик од некој Лав или Вага со предлог за нешто убаво. Денот е поволен за да го поминете со партнерот.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Се трудите да му оставите добар впечаток на некој кој ви е навистина драг и некој на кој можете да влијаете. Се обидувате да се прилагодите на нешто во околината што на вас воопшто не ви одговара. Ќе се сретнете со некој кој ќе ви помогне во полето на кариерата. Не го заборавајте оптимизмот дома, понесете го со себе.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Се чувствувате недоволно подготвени за некои отстапки кои околината ве принудува да ги направите. Се трудите од лицата од вашата околина да извлечете некои информации кои ќе ви користат за да напредувате. Не би требало да се оптеретувате со обврските кои комплетно ве исцрпуваат.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Имате можност нелегално да напредувате на работа, но вие не го сакате тоа. Поволен ден, особено за оние кои сакаат да навлезат во приватниот бизнис. Со малку добра воља, би можеле да дојдете во ситуација да разговарате за вашето унапредување или за некоја работа која би можела да ви помогне да излезете од секојдневиедо. Добро се чувствувате во друштво на некој Рак.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Се трудите да го пронајдете најлесниот начин за да решите некој правен проблем кој би можел во голема мера да ве оптовари ако не му обрнете внимание. Верувате дека можете да се договорите со некоја Водолија околу нешто што е од двоен интерес. Можна е соработка со странци. Имате подршка од некое лице кое често го среќавате на големите собири.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Се чувствувате подготвени за нови работи и веројатно ќе посакате да се впуштите во нешто што многумина го сметаат за ризично. Верувате во можноста да се договорите со некој заеднички да инвестирате. Денес не навлегувајте во чувствителни разговори и теми поврзани со минатото.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес можете да постигнете многу особено ако верувате дека сте подготвени да ги послушате оние кои знаат повеќе од вас и оние кои имаат поголемо искуство. Постои можност за деловен разговор со некој Лав. Ќе дознаете некои стари тајни поврзани со вашето семејство кои пријатно ќе ве изненадат.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Денес цел ден ќе го поминете на состаноци. Ќе ви биде досадно и напорно. Внесете малку флерт и хумор за да ги разбиете сериозните разговори. Лесно ќе ви здодеваат познатите нешта, па ќе бидете склони брзо да влетувате во нови авантури. Внимавајте некоја Вага го следи вашето однесување.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Настојувајте да ја подобрите моменталната ситуација. Покажувајте оптимизам и самоувереност и покрај тоа што вашите стравови постојано ви поминуваат во мислите. Обидете се секогаш да бидете отворени за комуникација, тоа може да доведе до трајни позитивни промени.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Се двоумите за постапките и плановите и речиси секојдневно за тоа размислувате. Себични сте и тоа лошо влијае на вашите блиски. Прифатете ја разликата со околината. Денес ќе се уверите колку е важно да бидете искрени со луѓето кои сакате засекогаш да останат во вашиот живот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП