21 април, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 02.04.2024

Дневен хороскоп 02.04.2024

Овен (21.03 – 20.04)

Не сте доволно упорни. Веднаш при првата пречка вие се откажувате, а успехот е токму тоа, да се снајдете во тешките ситуации. Пред повторно да се откажете од нешто, добро размислете.

Бик (21.04 – 21.05)

Соберете ги нештата што сте ги направиле во изминатиот период, резултатот ќе ве направи горди. Стимулот од семејството дополнително ќе ве поттикне. И во љубовта ви претстојат пријатни настани.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Расположението ви расте, свесни сте дека можете да сметате на голема поддршка од пријателите бидејќи сте го заслужиле тоа. Ве очекуваат пријатни моменти и мали изненадувања кои ви ги подготвува партнерот.

Рак (22.06 – 22.07)

Денот ќе ви биде обележан со тензични ситуации кои ќе ви предизвикаат голем стрес. Сведете ја нетрпеливоста на минимум за да избегнете поголеми невољи, особено кога станува збор за односот со шефот или вашиот партнер.

Лав (23.07 – 22.08)

Денес можно е да навлезете во расправија на работното место која навистина ќе нема крај. Нема да знаете чија страна да заземете. Премолчете некои нешта со цел ситуацијата да не ескалира во вистински проблем. По напорниот ден најдете време за одмор.

Девица (23.08 – 22.09)

Кога никој нема да знае како понатака, на вас ќе ви дојде спасоносна идеја. За да ја сочувате хармонијата подготвени сте да дадете се од себе. Бидете рационални не ги преценувајте вашите способности.

Вага (23.09 – 22.10)

Долго им одолевавте на импровизациите и ги форсиравте своите идеи. Сега кога туѓото решение е најнеповолно, вие морате да го прифатите. Мирот и спокојот ќе ги најдете во љубовта.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Љубовниот живот ќе ви биде во центар на вниманието. Главна тема ќе ви бидат лагите и премолчувањата, без оглед дали се ваши или на партнерот. Ќе бидете во непријатна ситуација и нема да можете да и се посветите на работата.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ве очекуваат добри вести за значителен паричен приход, но ќе следат и трошоци. Со подобрувањето на финансиската ситуација ќе се подобри и вашето расположение, па тоа позитивно ќе се одрази и на љубовниот живот.

Јарец (22.12 – 20.01)

Во вашиот љубовен живот се гледа почетокот на една нова фаза. Ќе бидете полни со енергија, па денешните обврски нема ниту да ги забележите. Дадете си и малку време за одмор.

Водолија (21.01 – 19.02)

Самодовербата ви е од голема помош кога станува збор за извршувањето на задачите во зададениот рок. Вашата директност не и е пријатна на околината, но на вас ви помага. Во љубовта ситуацијата е стабилна.

Риби (20.02 – 20.03)

Наизглед мирниот ден може да се претвори во фијаско, особено ако се обидете да импровизирате нешто што не би смееле да го правите. Во љубовта ситуацијата станува напната.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП