21 април, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 29.02.2024

Дневен хороскоп 29.02.2024

Овен (21.03 – 20.04)

Имате одлични идеи, но тие нема да можат денес да се рализираат. Почекајте го почетокот на наредната недела. Ќе добиете многу интересен предлог од саканото лице.

Бик (21.04 – 21.05)

Соработниците често прават ситни грешки, а тоа ве нервира. Обидете се да поразговарате со нив. Сакате да и се приближите на некоја личност, но немате храброст.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ако планирате важен деловен разговор, обидете се да се сконцентрирате на тоа. Имате чувство дека партнерот крие нешто. Проверете го тоа тајно.

Рак (22.06 – 22.07)

Се потпирате на лицето кое не е доволно искусно, а ниту зрело. Најдобро е да се осамостоите. Покажете му ги чувствата на партнерот, тие не се за криење.

Лав (23.07 – 22.08)

Без значајни случувања на деловен план. Ве очекува вообичаен ден. Зафатените Шкорпии можат да имаат сериозна расправија со партнерот.

Девица (23.08 – 22.09)

Ако вложите малку труд и шарм сигурно ќе ги остварите зацртаните нешта. Слободните Девици може да очекуваат интересна средба.

Вага (23.09 – 22.10)

Полни сте со самодоверба. Искористете го тоа за остварување на деловните цели. Зрачите со позитивна енергија, а припадниците на спротивниот пол го забележуваат тоа. Одличен ден за вас.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Очекувајте големи промени на деловен план. Иако не ви се допаѓаат, морате да се прилагодите. Односот со саканото лице се подобрува, уживајте.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес ќе потпишете многу важни документи. Бидете внимателни, прочитајте што пишува. Ќе ви одговара друштвото на едно посебно лице.

Јарец (22.12 – 20.01)

Преземате одговорност за туѓите грешки, престанете да го правите тоа. Денес ќе се запознаете со едно многу интересно лице.

Водолија (21.01 – 19.02)

Пред да потпишете некои документи, добро проверете ги. Можно се чести испади на љубомора. Партнерот сигурно нема да го толерира тоа.

Риби (20.02 – 20.03)

Имате впечаток дека некој од колегите ви работи позади грбот. Проверете за што станува збор. Конечно сте раскинале со минатото, време е за нови љубовни средби.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП