2 март, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 28.11.2023

Дневен хороскоп 28.11.2023

Овен (21.03 – 20.04)

Не полемизирајте со надредените, туку исправете ја грешката која сте ја направиле. Во љубовта можни се мали проблеми со партнерот. Сметајте на поддршка од семејството.

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе понајдете начин да ги победите вашите лоши навики. Тоа ќе ви помогне да напредувате во работата. Во љубовта размислите за тоа што сте му го кажале на партнерот, очигледно е дека силно сте го повредиле.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Време е да бидете љубопитни и отворени кон деловните можности. Во љубовта не ги игнорирајте грижите на партнерот. Покажете му дека секогаш ќе бидете со него.

Рак (22.06 – 22.07)

Не потпирајте се на нечии ветувања. Потпрете се само на своето знаење и искуство. Во љубовта едно лице ви ласка и ви дели комплименти.

Лав (23.07 – 22.08)

Настапувајте дипломатски во односот со деловниот партнер. Во љубовта на партнерот му недостасува вашето разбирање. Обидете се да позборувате со него.

Девица (23.08 – 22.09)

Ќутливи сте во однос со соработниците, а тие тоа го тумачат како знак на недоверба. Во љубовта покажете му на саканото лице дека имате манири. Направете да се чувствува посебно.

Вага (23.09 – 22.10)

Побарајте практичен совет од лицето кое има доволно искуство, Не се срамете. Вашето однесување во љубовта ја отсликува емотивната стабилност. Не се плашете, саканото лице нема да го искористи тоа.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денес ќе морате да смислите добро објаснување за тоа што не сте ги исполниле зацртаните цели. Во љубовта ќе доживеете многу убав емотивен момнт кој ќе ве исполни со среќа.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Не трошете го времето на неважни работи. Насочете се кон тоа што ви овозможува напредок. Не ги сокривајте чувствата пред саканото лице.

Јарец (22.12 – 20.01)

Не потценувајте ја работата и вештините на некој. На тој начин нема да се издигнете себе си во очите на колегите и надредените. Во љубовта престанете да изигрувате таен детектив пред саканото лице.

Водолија (21.01 – 19.02)

Обидете се да бидете целосно искрени кон соработниците. Можно е да ве искритикуваат, но ќе ја ценат вашата искреност. Во љубовта имате лажна надеж. Беспотребно живеете во минатото.

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе добиете многи корисни инфорамции. Искористете ги на вистинскиот начин. Во љубовта ве очекува интересно и убаво љубовно изненадување.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП