недела, 26 март 2023
ПочетнаТЕХНОЛОГИЈА„OnePlus 11“ е достапен на глобално ниво, еве ги цените

„OnePlus 11“ е достапен на глобално ниво, еве ги цените

„OnePlus“ конечно го претстави својот водечки телефон за годината на глобално ниво. Со оглед на тоа дека хардверот останува ист, прво ќе се фокусираме на достапноста и деталите за цената на телефонот.

Така, предпродажните цени на телефонот се движат од 829 евра за моделот 8/128 GB до 899 евра за моделот 16/256 GB. Испораките до клиентите ќе започнат на 16-ти февруари. Има некои дополнителни бонуси за нарачки однапред, како што е бесплатен звучник од втората генерација на „Bang & Olufsen A1“, итн.

„OnePlus“ потврди дека „OnePlus 11“ ќе биде првиот телефон на компанијата што ќе добие четири главни надградби на „Android“ и пет години безбедносни надградби.

Телефонот се напојува со чипсет „Snapdragon 8 Gen 2“. „OnePlus 11“ е опремен со 6,7-инчен AMOLED LTPO 3.0 екран со резолуција од 1440p. Има прилагодлива стапка на освежување од 1Hz до 120Hz.

Батеријата од 5.000 mAh со поддршка за брзо полнење од 100 W е одговорна за автономијата на телефонот.

Има три сензори за камера на задната страна. Сензорот за главната камера е „Sony IMX890“ од 50 MP со повеќенасочна поддршка за PDAF и OIS. Ултра широкиот сензор е исто така на Sony – 48MP IMX581 со автофокус што овозможува користење на макро камера. Има и 2x телефото камера – Sony IMX709 сензор од 32 MP. На предната страна има селфи камера со сензор од 16MP.

Покрај овој телефон, „OnePlus“ ги претстави и „OnePlus Buds Pro 2“, со почетна цена од 179 долари. Слушалките, меѓу другото, се карактеризираат со поддршка за просторен звук, транспарентен режим и автономија до 39 часа со вклучен „ANC“.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП