недела, 26 март 2023
ПочетнаХОРОСКОПВикенд хороскоп 04-05.02.2023

Викенд хороскоп 04-05.02.2023

Овен (21.03 – 20.04)

Можно е да немате доволно доверба во својот деловен партнер и тоа ќе ви создава голема кочница на полето на работата. Во љубовта можете да сметате на подобрување на односите со саканото лице.

Бик (21.04 – 21.05)

Потрудете се мирно да прифатите некои компликации кои се појавиле и не паничете поради тоа. Во љубовта важно е да направите компромис со саканото лице.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Можно е викендов да не успеете да реализирате нешто што сте го замислиле. Во љубовта важно е со саканото лице да зборувате отворено за се што чувствувате.

Рак (22.06 – 22.07)

Можно е сите соработници да не се искрени со вас. Обидете се да се потпрете само на најдоверливите. Со саканото лице ќе имате некои проблеми кои веќе неколку пати се повторуваат.

Лав (23.07 – 22.08)

Овој викенд не е претерано поволен за работа. Најдобро е да немате големи очекувања. Во љубовта можете да очекувате дека саканото лице ќе ви пружи стабилност и утеха во тешките моменти.

Девица (23.08 – 22.09)

Поволен викенд ако се занимавате со креативна работа. Во љубовта слободните ќе влезат во контакт со лице кое е многу мистериозно. Сепак не му верувајте се што ќе ви каже, внимавајте да не носи маска.

Вага (23.09 – 22.10)

Размислувате за тоа да ја прекинете новата работа но не сте сосема сигурни што најмногу би ви се исплатело. Во љубовта ќе имате проблеми со љубоморниот партнер.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Пред вас е многу позитивен викенд на деловен план. Денес ќе обавите многу корисни работи. Во љубовта уживајте во романтичната атмосфера со саканото лице. Вашата врска е квалитетна.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Не си дозволувајте нервозата да ве поремети. Важно е да останете прибрани. Во љубовта сте во потрага по личност која ќе ве покрене на сите нивоа, и интелектуално и емотивно.

Јарец (22.12 – 20.01)

Можно е да не сте баш блиску до остварување на сите свои цели но тоа не значи дека имате намера да се откажете. Ви се допаѓа личност која досега не се покажала како заинтересирана за вас. Не сте сигурни што да правите.

Водолија (21.01 – 19.02)

Повикот со познаник со кој претходно сте соработувале би можел да ви го промени погледот на моменталната деловна состојба. Во љубовта можете да очекувате прилика за необврзувачка авантура или флерт.

Риби (20.02 – 20.03)

Вашата креативност доаѓа до израз и можете да очекувате дека тоа на некој начин ќе ви се исплати денес. Во љубовта ве очекува интересно познанство. Ќе бидете во контакт со повеќе лица.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП