24 мај, 2024
ПочетнаКУЛТУРАСе огласи Џереми Ренер од болница: Уморен и со болки(ФОТО)

Се огласи Џереми Ренер од болница: Уморен и со болки(ФОТО)

Актерот Џереми Ренер им се заблагодари на сите за нивните „љубезни зборови“ во неговата прва објава на социјалните мрежи по неговата новогодишна несреќа.

Ренер на својот Инстаграм објави селфи на кое јасно се гледаат модринки на неговото лице.

„Благодарам на сите за убавите зборови. Презафатен сум за да пишувам во моментов. Но на сите ви испраќам љубов“, напиша тој.

Актерот, кој беше во критична состојба по несреќата, сега беше подложен на две операции во кои хирурзите му ставија метални иглички околу ногата. Сега е буден и зборува, изјави извор за DailyMail.com

Ренер му помагаше на член на семејството со лично возило кое беше заглавено во снегот во неделата, објасни шерифот на округот Васо, Дарин Балам на прес-конференција во вторникот попладне.

Тој користел гасеница за чистење снег за успешно да му помогне на член на семејството пред да излезе надвор да разговара со нив.

Во текот на разговорот „забележано е дека гасеницата почнала да се движи“, рекол Балам.

Во тој момент, Ренер се обидел да се врати во неа и во тој момент бил прегазен.

Двократниот актер номиниран за Оскар „претрпел тапа траума на градниот кош и ортопедски повреди“.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП