вторник, 31 јануари 2023
ПочетнаКУЛТУРАХенри Кавил ја доби титулата маж со најубаво лице во 2022 година

Хенри Кавил ја доби титулата маж со најубаво лице во 2022 година

Листата на најубавите луѓе на светот често предизвикува бурни реакции на социјалните мрежи. Велат дека за вкусовите не треба да се разговара, но кога е убавината во прашање, контроверзноста е секогаш присутна.

Кога д-р Џулијан Де Силва користел наука и древни формули поврзани со совршени броеви за да ги проучува лицата на познатите мажи и жени, тој дал резултати на кои многумина негодуваат.

Тогаш актерот Роберт Патинсон, кој публиката го знае од сагата „Самрак“, ги надмина сите останати. Според дадената формула, Роберт Патинсон одговара на 92,15 проценти во тестот за совршенство на славните. Меѓутоа, кога е во прашање 2022 година, се појавува ново лице кое е прогласено за најубаво.

Станува збор за британскиот актер Хенри Кавил, кој ја доби титулата маж со најубаво лице во 2022 година.

Според традиционалниот список на TC Candler и Independent Critics, Хенри е „грациозен, елегантен, оригинален, смел, подготвен и страствен“.

Втор на листата е раперот, танчер и пејач на „Stray Kids“, Хванг Хјун џин, што исто така е уште едно големо изненадување.

Потоа доаѓа Крис Хемсворт, кој во последно време е главна тема на медиумите, бидејќи дознал дека носи два гена кои го зголемуваат ризикот од Алцхајмерова болест. Тој сними нова здравствена ТВ серија „Limitless“, во која истражува методи за продолжување на животот и одложување на стареењето на клетките.

Оваа листа е објавена од 1990 година и ги содржи 100-те најубави лица избрани од приближно 160.000 познати личности ширум светот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП