сабота, 4 февруари 2023
ПочетнаТЕХНОЛОГИЈАВака би можел да изгледа првиот флексибилен телефон на „Google“ (ВИДЕО)

Вака би можел да изгледа првиот флексибилен телефон на „Google“ (ВИДЕО)

Се појавија детали за тоа како би можел да изгледа првиот телефон на „Google“ со флексибилен екран.

Сигурниот свиркач „@Onleaks“ и „HowToISolve“ се здружија за да создадат видео од 360 степени и фотографии со рендери од 5K кои покажуваат како може да изгледа телефонот.

„Google Pixel Fold“ (како што се очекува телефонот да се вика) се преклопува хоризонтално, е компактен и има широк сооднос. Внатрешниот и надворешниот екран имаат засек за камерата центриран во горниот дел.

На задната страна има хоризонтален систем со камери, со два сензори и „LED“ блиц. Рендерите откриваат и слот за „SIM“ картичка и „USB-C“ порта, како и стерео звучник.

Се сугерира дека „Google Pixel Fold“ ќе има 7,69-инчен дисплеј внатре, додека надворешноста ќе има екран од 5,79 инчи. Телефонот се очекува да биде достапен во сребрена и црна боја.

Претходно дознавме дека „Pixel Fold“ треба да користи чипсет Tensor G2 во комбинација со 12 GB RAM. Екранот се очекува со резолуција од 1.840 x 2.208 p, осветленост од 1.200 nits и стапка на освежување од 120 Hz.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП