недела, 29 јануари 2023
ПочетнаКУЛТУРАБезвременски стил: Кетрин Зета-Џонс во заносен фустан

Безвременски стил: Кетрин Зета-Џонс во заносен фустан

Кетрин Зета-Џонс ги привлече сите погледи на себе на настан во Лос Анџелес во понеделникот, каде се појави со синот Дилан Мајкл Даглас.

Двајцата присуствуваа на премиерата на National Treasure: Edge of History.

Нејзиниот впечатлив изглед наиде на позитивни реакции во таблоидите. Во некои од нив се појавија наслови: „Добре дојдe во Холивуд, синe!“ со коментар Кетрин Зета-Џонс го носи 22-годишниот син Дилан Мајкл Даглас како партнер на свечен настан по неговото дипломирање на колеџ.

Актерката го разигра своето деколте во раскошен виолетов фустан со светки, креација на Ели Саб, и докажа дека добро одбрана боја  и дискретен сексапил се секогаш добитна комбинација.

Атрактивната Кетрин (53) е горда мајка додека позира за фотографите со своjот син (22) облечен во кафеав триделен костум.

Таа глуми во новиот филм на „Дизни плус“, кој пристигнува на стримерот на 14 декември.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП