недела, 5 февруари 2023
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 02.12.2022

Дневен хороскоп 02.12.2022

Овен (21.03 – 20.04)

Можно е да имате впечаток дека работното место од некоја причина ви е загрозено и нема да се чувствувате добро поради тоа. Во љубовта имате добар однос со саканото лице, ќе уживате во секој момент.

Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекува многу позитивен ден во кој ќе можете да обавите многу корисни нешта. Во љубовта можете да уживате во убавите заеднички моменти со саканото лице. Пред вас е ден исполнет со нежности и внимание.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Можно е да добиете понуда за дополнителна заработка или некоја паралелна работа која би можела да ви се исплати. Во љубовта ќе се чувствувате одлично покрај својот партнер.

Рак (22.06 – 22.07)

Пред вас е ден во кој ќе имате некој притисок и отежната врска на деловното поле. Во љубовта можно е да се чувствувате малку запоставено.

Лав (23.07 – 22.08)

Пред се е важно да направите добра организадија за да успеете да дојдете до подобрување на деловната ситуација. Во љубовта можен е план за брак кај лицата кои се во сериозни врски.

Девица (23.08 – 22.09)

Можете да очекувате потврда во врска со некои планови кои сте ги правеле. Пред вас е генерално добар ден. Ве очекува почеток на интересна комуникација во љубовта.

Вага (23.09 – 22.10)

Можете да се надевате на убави вести кога станува збор за работата. Ќе почувствувате големо олеснување. Во љубовта многу сте и посветени на саканата личност, се трудите да и угодите на сите полиња и таа да се чувства одлично.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Можно е да и бидете максимално посветени на работата бидејќи ќе имате голем број на обврски пред себе. Во љубовта потребно е да бидете малку поотворени во контактот со лицето кое ви се допаѓа со цел да го придобиете.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можно е да сте прилично нервозни бидејќи некои работи се одвиваат побавно отколку што очекувавте. Потребно ви е трпение. Во љубовта потребно е да научите да бидете малку пофлексибилни.

Јарец (22.12 – 20.01)

Можно е да ви се појават некои компликации на полето за работа и ќе ви биде потребно повеќе време да ги решите. Во љубовта се надевате на смирување со лицето кое го сакате.

Водолија (21.01 – 19.02)

Денениот ден ќе ви помине сосема опуштено. Со колегите имате пријателски однос па денес ќе разменувате трачеви. Во љубовта ќе ви се укаже прилика за обнова на врската.

Риби (20.02 – 20.03)

Пред вас е ден во кој максимално ќе и бидете посветени на работата бидејќи ќе имате премногу обврски. Во љубовта можно е да мечтаете за едно лице кое ви делува недопирливо, но не е така.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП