1 март, 2024
ПочетнаКУЛТУРАЗдраво Чолиќ со кратка коса: Фотографија од војска, пејачот без познатата фризура

Здраво Чолиќ со кратка коса: Фотографија од војска, пејачот без познатата фризура

На социјалните мрежи во Србија се шири фотографија од Чола од воените денови, која предизвика лавина коментари

Легендарниот пејач Здравко Чолиќ (71) важи за еден од најдобрите и најпопуларни изведувачи на нашите простори. Тој пее со ист ентузијазам како и со децении порано, а на концертите има се повеќе посетители, иако помладите генерации за него можеа да дознаат само од своите родители.

На социјалните мрежи деновиве се појави една фотографија, а поткрепена е и со тоа што Здравко не само што е одличен пејач и шоумен, туку и еден од најубавите мажи. Припадничките на понежниот пол буквално паѓаа во транс на неговите концерти.

Чола одлично се држи и на почетокот на својата 8-ма деценија од животот, а многумина знаат како изгледал кога бил млад, па се согласуваат дека според изгледот и харизмата, достоен наследник на легендарниот Чола се уште нема се појави. Дамите останаа без зборови кога беше објавена фотографијата на Чола од војничките денови.

На оваа фотографија Здравко ја нема својата типична долга коса бидејќи тоа го налагаа воените закони, а тој позираше во униформа составена од сива кошула закопчана до грло и војнички костум во зелена маслинесто боја. Славниот шмекер дури и во војска носел црна вратоврска над кошулата, а коментарите и на таа негова ретро фотографија не остана коментари.

  • Беше преубав! Неповторлив на естрада!
  • Првпат во животот го гледам со кратка коса
  • Какво време беше тоа, кога и Чола служеше воен рок
  • Убавина, стас, глас, култура, се во еден маж. Тоа е уникатно!
  • О, каква убавина и младост убава сама по себе
  • Секоја младост е убава, но Чолина е најубава – беа само дел од реакциите.

Чола, да потсетиме, се скраси покрај сопругата Александра со која е во брак 20 години. Тие имаат две ќерки, Уна и Лара.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП