среда, 1 февруари 2023
ПочетнаЗДРАВЈЕСакате рамен стомак без масни наслаги? Пробајте го овој напиток од 3...

Сакате рамен стомак без масни наслаги? Пробајте го овој напиток од 3 магични состојки

Ако вашата цел е конечно да се ослободите од вишокот масни наслаги на стомакот пробајте го овој едноставен напиток…

Потребно ви е:

– лажица мед

– 2 лажици јаболков оцет

– 1 шолјичка свежо цеден сок од грејпфрут

Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте.

Напитокот консумирајте го пред ручекот или вечерата во текот на седум дена, а потоа направете пауза од седум дена. Доколку е потребно, третманот можете да го повторите.

Овој напиток делува така што го отстранува вишокот масти и водата од телото. Истовремено ја подобрува функцијата на мозокот, видот и помнењето.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП