14 јуни, 2024
ПочетнаКУЛТУРАНе треба да покажувате многу кожа за да бидете секси: Деми Мур...

Не треба да покажувате многу кожа за да бидете секси: Деми Мур ги впива последните денови од летото

Деми Мур изгледа како пин-ап модел од 50-тите во бел костим за капење пред да се префрли на триаголни бикини во најновата објава на социјалните мрежи.

59-годишната актерка го покажа своето витко тело во долен дел со висока половина и градник од линијата, креација на Енди Свим.

Ѕвездата изгледа прекрасно додека стои на брод кој плови по азурни води опкружени со планини.

„Ги впивам последните денови од летото“, напиша таа.

Во јулското интервју за „Вог“ во врска со нејзината соработка со Енди Свим, ѕвездата на Animals рече: „Сето она што го гледав во последните неколку години беше сè помалку ткаенина. Колку можеме да покажеме? Понекогаш не оставаме ништо на имагинацијата.“

Мајката на Румер (34), Скаут (31) и Талула (28) од бракот со акционата ѕвезда Брус Вилис (67) може да носи сè што сака благодарение на убавото тело, но често избира да прикрие.

„Мислам дека зрачи самодоверба да знаете дека не треба да покажувате многу кожа за да бидете секси.“

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП