вторник, 27 септември 2022
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 01.08.2022

Дневен хороскоп 01.08.2022

Овен (21.03 – 20.04)

Ситуацијата на полето за финансии дефинитивно ќе се поправи, можете слободно да планирате нешто ново. На емотивен план можни се ситни компликации, но сепак ќе ви биде интересно и покрај нив.

Бик (21.04 – 21.05)

Под голем притисок сте и не ви е лесно да излезете на крај со бројните деловни обврски кои се пред вас. Во љубовта можете да очекувате интересни случувања, ви следи познанство со необично лице.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денешниот ден ќе го поминете во средување на работните задачи на колегите. Нема да ви биде сеедно, но сепак ќе морате да ги завршите. Во љубовта се е во најдобар ред, ќе уживате покрај партнерот.

Рак (22.06 – 22.07)

Потребно е малку да бидете посериозни, со цел да не си наштетите. Не ги туркајте обврските под тепих, туку сработете ги навремено. На љубовното поле ве очекува возбуда.

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе дадете се од себе за да постигнете максимум на работа. Ќе ви биде лесно бидејќи се ќе ви оди од рака. И во љубовта ситуацијата ви е поволна, ве очекуваат убави вести.

Девица (23.08 – 22.09)

Можни се ситни компликации, но до попладневните часови ќе ги надминете. Не очајувајте мора да постојат и вакви денови. Во љубовта ќе почувствувате големи промени прво кај себе, а подоцна и кај партнерот.

Вага (23.09 – 22.10)

Многу сте снаодливи и не ви е проблем да излезете на крај со необичните ситуации кои ви се случуваат. На љубовното поле употребете ги фантазиите и изненадете го партнерот.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Можно е без да рамислите да се впуштите во некоја кавга која скапо ќе ве чини. Смирете ги страстите. Во љубовта потребно е да одвоите повеќе време за партнерот.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Тешко ќе ви биде на работното место да се поставите како авторитет, нема да ви успее. Ќе бидете прилично нервозни поради тоа. Во љубовта потрудете се да го промените ставот кон саканото лице.

Јарец (22.12 – 20.01)

На работното место ќе бидете во тесна ситуација, нема да знаете како да постапите. Најдобро би било да побарате совет од најдобриот колега. Во љубовта можна е појава на некој стар проблем.

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе донесете некоја одлука која на некој начин ќе биде пресудна за вашата понатамошна кариера. Можни се компликации со саканото лице бидејќи сте тврдоглави.

Риби (20.02 – 20.03)

Нема да дозволите други да ви се мешаат во деловните одлуки, ќе бидете ригорозни дури и кон оние кои само ќе ви пристапат со некој предлог. Во комуникацијата со саканото лице ќе постои проблем, кој ќе биде производ од инаетење

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП