недела, 2 октомври 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕМоќен напиток кој ги топи масните наслаги за само четири дена

Моќен напиток кој ги топи масните наслаги за само четири дена

Сакате совршено тело без вишок масни наслаги? Вежбате и јадете здраво, но ништо не се менува? Со овој напиток масните наслаги сами ќе се стопат…

Витката линија не е само прашање на убав изглед. Согорувањето на масните наслаги е неопходно со цел да се избегнат здравствените компликации како срцев удар, шлог или дијабетес.

Нутриционистите и фитнес експертите ширум светот се согласуваат дека за губитокот на вишокот килограми е потребна здрава исхрана и физичка активност. Меѓутоа, со еден многу едноставен напиток, тој процес ќе оди многу подобро и побрзо

Потребно ви е:

– вода

– корен од ѓумбир

– краставица

– лимон

– листови нане

Начин на подготовка:

Прво изрендајте го исчистениот корен од ѓумбор, потоа олупете ја свежата краставица и исецкајте ја на тенки кришки. Исецкајте го лимонот на тркалца и земете 12 листови нане.

Сите овие состојки помешајте ги и прелијте ги со осум чаши вода. Оставете го напитокот да стои 12 часа во фрижидер. Од следниот ден можете да го консумирате овој напиток, се препорачува да го пиете минимум 4 дена, по една доза на ден.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП