четврток, 9 февруари 2023
ПочетнаКУЛТУРАНовиот трејлер за „Куќа на змејот“ уште поепски од „Игра на тронови“(ВИДЕО)

Новиот трејлер за „Куќа на змејот“ уште поепски од „Игра на тронови“(ВИДЕО)

Змејови изобилуваат во новиот трејлер за претстојната серија „Куќа на змејот“ (House of the Dragon), сместен во време кога Куќата Таргариен седеше на железниот трон.

Фановите на „Игра на тронови“ ќе препознаат стари локации, но со еден пресврт – сребрените плитки се излезени со полна сила.

Заснована на книгата „Оган и крв“ од Џорџ Р. Р. Мартин, серијата се одвива 200 години пред настаните на „Игра на тронови“.

Фановите што оттогаш му се налутија на Вестерос по разочарувачката завршница на осмата сезона, може да поздрават нов приказ на светот што некогаш го сакаа.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП