сабота, 28 јануари 2023
ПочетнаКУЛТУРАБред Пит најави крај на актерската кариера

Бред Пит најави крај на актерската кариера

Мега популарниот актер Бред Пит(58) во интервју за британски „GQ“ најави крај на неговата кариера со образложение дека улогите кои ги добива не ги задолуваат неговите стандарди и афинитети.

„Се сметам дека стојам на последната нога на овој последен семестар или триместар”, вели добитникот на Оскар. Каков ќе биде овој дел? И како сакам да го дизајнирам? – рече Пит.

По разводот со Анџелина Џоли тој се приклучил на групата „Анонимни алкохоличари“.

„Имав навистина кул машка група овде, која беше навистина приватна и селективна, така што беше безбедно, бидејќи сум гледал работи на други луѓе, како Филип Сејмур Хофман, кој беше снимен додека си ги истура цревата и тоа беше неприфатливо за мене“, рече актерот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП